Veidai

2020.09.22 08:10

Audrius Giržadas miške vietoje grybų galiausiai ima rinkti šiukšles: esu iš tų, kurie grybų nemato

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.22 08:10

„Buvo momentų, kai likus porai valandų iki eterio čia pat dažai stalą, paskui tik spėji nusiplauti rankas ir jau sėdi prie to paties stalo kaip vedėjas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ smagius momentus televizijoje prisimena LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. Anot jo, pasakyti, kaip patekti į ekraną, sunku: specialių mokslų nėra, o daug lemia sėkmė.

„Esu visiškai nevykęs grybautojas. Negrybauju, nes netgi tais kartais, kai mane tėtis išsiveždavo į mišką grybauti, aš nematydavau grybų. Vieniems žmonėms duota grybauti, o kitiems neduota. Esu iš tų, kurie grybų nemato.

Mano tėtis, kad nevaikščiočiau visai nukabinęs nosies tuščiu krepšiu, būdavo, atsistoja prie grybo ir sako: pažiūrėk, pasidairyk, kažkur čia grybas šnabžda, cypsi... Grybas tarp kojų, o aš vis tiek nematau. Tuos retus kartus, kai išvažiuodavau su draugais kur nors pagrybauti, pradėdavau rinkti šiukšles. Visi grįždavo pilnais krepšiais grybų, o aš rinkdavau šiukšles“, – paklaustas, ar tarp naujų veiklų gausos rudenį lieka laiko pagrybauti, ką dabar daro dažnas, sako LRT vyriausiasis prodiuseris A. Giržadas.

Audrius Giržadas apie patekimą į televiziją: specialių mokslų nėra – daug ką lemia sėkmė

Rudenį – ne tik daug grybų, bet ir naujų projektų, nes prasideda naujas televizijos sezonas. Kaip prasidėjo šis? Pasak pašnekovo, naujas sezonas prasidėjo audringai, į veiklos sūkurį įsuko iškart. Tiesa, jis pažymi: televizijoje dirbantiems žmonėms naujas sezonas prasideda dar vasaros viduryje, jei ne jos pradžioje. „Dabar jau paišome, kaip atrodys kalėdinės studijos ir pan. Gyvename pusmečiu į priekį“, – kalba A. Giržadas.

Daugybę metų televizijoje besisukantis prodiuseris pasakyti, kaip į ją patekti, negali. Lai kiekvienas mokosi to, kas jį domina – specialių televizinių mokslų nėra, pabrėžia jis.

„Taip, galima mokytis komunikacijos, iškalbos, bet labai daug lemia sėkmė. Iš kitos pusės, belsk ir bus atidaryta. Dabar nebėra taip, kad ieškantys žmonės vaikšto po būrelius, bet su manimi taip ir buvo. Pirmą kartą atėjau į televiziją, kai viena televizijos režisierė Dana Keturakytė atėjo į dramos būrelį, kurį aš lankiau, išsirinkti vaikų televizijai.

O paskui, kai buvau jaunuolis, dalyvavau vieno jaunimo klubo veikloje, atėjo dvi moterys ir vis stebėjo. Aš tuo metu vedžiau renginį, galvojau: ko jos čia taip žiūri? O jos žiūri, šypsosi, po renginio priėjo ir sako: mes ieškome vedėjo jaunimo laidai, ar nenorėtum ateiti pabandyti? Mano istorija buvo tokia“, – prisimena A. Giržadas.

Tie prisiminimai dabar jau, žinoma, stipriai romantizuojami: ach, kaip mes tada gerai darėm... Darėm lygiai taip pat, su visomis klaidomis, kaip ir dabar žmonės daro.

Dirbęs ir už kadro, ir kadre, ir skirtingose televizijose, laidos svečias teigia, jog visų smagiausia dirbti buvo tada, kai buvo kuriama nauja televizija.

„Tada buvo momentų, kai likus porai valandų iki eterio čia pat dažai stalą, paskui tik spėji nusiplauti rankas ir jau sėdi prie to paties stalo kaip vedėjas. Tie prisiminimai dabar jau, žinoma, stipriai romantizuojami: ach, kaip mes tada gerai darėm... Darėm lygiai taip pat, su visomis klaidomis, kaip ir dabar žmonės daro. Bet tada buvo smagumas“, – pasakoja prodiuseris.

Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ A. Giržadas pasidalijo mintimis ir apie tokius projektus, kaip „Šok su žvaigžde“ ar „Eurovizija“, prie kurių šiuo metu dirba. Anot jo, pavyzdžiui, lyginti lietuvišką „Šok su žvaigžde“ projektą su kitų šalių ne taip paprasta: sukuriamas reginys priklauso nuo to, šalis turtinga ar ne.

„Jeigu pasižiūri į amerikiečius, matai, kaip prabangiai jie gyvena, kiek daug visko turi, bet puikiai supranti, kad jie labai išlepę. Neseniai turėjome nuotolinį susirinkimą su prodiuseriais, kalbėjome apie šokių projektą, kaip jis vyksta visame pasaulyje. Amerikiečiai pasakojo, kaip stipriai sumažino žmonių kiekį komandose, kaip vietoje 5 dirbs tik 3. Pas mus yra 1 žmogaus skyrius“, – kalba laidos svečias.

Jei biudžetai Lietuvoje būtų didesni, A. Giržado teigimu, reginys gal ir būtų įspūdingesnis, tačiau turinys nepakistų, šokėjai tikrai nešoktų geriau, nes šoka ir taip labai gerai – net geriau už britus ar amerikiečius.

„Pas juos visas „neprišokimas“ pasislepia po didžiule publika, prabangia studija, daug efektų. O šokėjai ten kartais sušoka labai vidutiniškai“, – kritikos negaili jis.

Dar vienam dideliam projektui, prie kurio dirba A. Giržadas, „Eurovizijai“, kuri praėjusiais metais dėl pandemijos taip ir neįvyko, šiemet sugalvoti net 4 scenarijai. Prodiuseris džiaugiasi, kad didžioji Europos muzikos šventė bet kokiu atveju įvyks.

Įvairūs scenarijai svarstyti ir rengiantis naujam „Šok su žvaigžde“ projektui. Jau nuspręsta, kad šįkart jis bus filmuojamas be žiūrovų. Be to, visi šokių dalyviai prieš prasidedant projektui bus testuojami, yra nuolat skatinami saugoti savo sveikatą ir t. t.

Plačiau – rugsėjo 19 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.