Veidai

2020.09.18 10:08

Londono mados savaitės atidarymo dieną – Agnės Kuzmickaitės kolekcija

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.18 10:08

Ketvirtadienio vakarą prasidėjusioje Londono mados savaitėje savo kolekciją pristatė viena žymiausių šalies dizainerių Agnė Kuzmickaitė. Viešėdama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kūrėja papasakojo apie mados savaitės užkulisius ir atskleidė, kaip užsienio garsenybės, tokios kaip Rita Ora, pastebi vieno ar kito dizainerio kūrybą.

A. Kuzmickaitė nestovi vietoje – jos vardas jau antrą kartą įtrauktas į oficialią Londono mados savaitės programą kartu su Vivienne Westwood, Victoria Beckham ir kitais garsiausiais pasaulio mados industrijos dizaineriais, o pirmąją mados savaitės dieną savo kūrybą ji pristatė iškart po „Burberry“ mados namų šou.

„Nors pati buvau Lietuvoje, visą dieną jaudinausi. Vis tiek jaučiau tam tikrą atsakomybę“, – patikino dizainerė, viską koordinavusi nuotoliniu būdu. Tiesa, jai labai padėjo Londone buvusi profesionalų komanda, kuria Agnė labai pasitiki.

Tiesa, iš pradžių kūrėja planavo surengti gyvą pristatymą, bet dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos planus teko keisti. Londono mados savaitėje buvo parodytas trumpametražis filmas, atspindintis kolekcijos idėją.

Filmo ištraukas galite pamatyti vaizdo įraše.

Agnės Kuzmickaitės kolekcija – Londono mados savaitėje: pristatymas vyko kino teatro ekrane

„Taigi pristatymas vyko kino salėje. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje sugriežtinti saugumo reikalavimai, tad salėje buvo kur kas mažiau žmonių, nei telpa. Vyko šeši seansai, į kiekvieną atėjo maždaug po keliasdešimt žmonių, – kalbėjo A. Kuzmickaitė. – Žinoma, didžioji dalis svečių buvo žmonės, kurie domisi mada, – žurnalų redaktoriai, tinklaraštininkai, influenceriai.“

Pats filmas buvo nufilmuotas prieš porą savaičių, o į pagalbą kūrėja pasikvietė režisierių iš Latvijos Artį Dzervę. „Su juo kartu dirbome prie vieno Oskaro Koršunovo spektaklio Maskvoje. Man patiko jo estetikos pojūtis ir aš pagalvojau, kad jis turbūt geriausiai man padės idėją įgyvendinti. Labai esu dėkinga ir modeliui, kuris įkūnijo pagrindinę klipo heroję“, – vardijo ji.

A. Kuzmickaitės vardas dažnai skamba ir tarptautinėje žiniaskaliadoje, o jos kurtus drabužius mielai vilki pasaulio garsenybės. Hito „Wish You Well“ atlikėja Becky Hill šiemet pristatė naujojo kūrinio „Heaven on My Mind“ vaizdo klipą, kuriame dėvi A. Kuzmickaitės trimačių drugelių sijoną.

Balandį kūrėją taip pat pasiekė džiugi žinia – naujausiam žurnalo „Tmrw“ viršeliui amerikiečių atlikėja N. Cyrus (atlikėjos, aktorės Miley Cyrus sesuo) taip pat pozavo pasipuošusi lietuvių dizainerės drabužiais.

Bene daugiausiai atgarsių dizainerės kūriniai sulaukė praėjusių metų rudenį, kai Paryžiuje koncertavusią britų atlikėją Ritą Orą Agnės drugeliai papuošė nuo galvos iki kojų.

„Žvaigždes puošia stilistai, išrenkantys ir pasiūlantys joms drabužius, kurie galėtų būti tinkami laidai, fotosesijai, pasirodymui ar pan. Sužinoti, kad tavo kūrybos drabužius pasirinko kokia nors įžymybė – visuomet malonus netikėtumas, juk paprastai iki paskutinės minutės nežinai, ar ji vis tik pasirinks tavo drabužius. Jos vis tik gali rinktis iš viso pasaulio dizainerių darbų.

Tačiau norint, kad tavo drabužius pastebėtų pasaulio garsenybės, svarbu savo kūrybą pristatyti užsienyje, kur pristatymus seka žvaigždžių stilistai“, – paaiškina A. Kuzmickaitė ir priduria, kad jau visai netrukus Londone rodytą kolekcijos pristatymo klipą ketina parodyti ir Lietuvoje.

Taip pat skaitykite