Veidai

2020.09.20 08:39

Lietuvoje viešėsianti Brigitte Macron – apie jos ir vyro amžiaus skirtumą bei gyvenimą pakeitusią meilę

LRT.lt2020.09.20 08:39

Rugsėjo 28 d. Lietuvoje lankysis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir pirmoji ponia Brigitte Macron. Jiedu susitiko dar tada, kai Brigitte buvo mokytoja ir laimingai ištekėjusi trijų vaikų mama, o Emmanuelis – moksleivis. Pirmoji ponia sakosi suprantanti, kad jos ir pirmojo vyro skyrybos įskaudino vaikus, tačiau kitaip pasielgti negalėjusi.

E. Macronui prieš trejetą metų tapus prezidentu, pasaulio žiniasklaidos dėmesį patraukė jo ir žmonos meilės istorija. Balandį 67-ąjį gimtadienį paminėjusi pirmoji Prancūzijos ponia už savo vyrą yra vyresnė 25 metais – prezidentui šiuo metu 42-eji.

Pora apie savo draugystės pradžią kalba atsargiai – manoma, kad jų santykiai prasidėjo dar tada, kai Brigitte buvo 39-erių literatūros mokytoja, o Emmanuelis vos penkiolikos ar šešiolikos metų moksleivis. Pasklidus gandams, kad paauglys susitikinėja su gerokai vyresne savo mokytoja, E. Macrono tėvai norėdami juos atskirti išsiuntė jį į Paryžių.

Tiesa, E. ir B. Macronai teigia, kad pora jie tapo vyrui tapus pilnamečiu, be to, B. Macron yra sakiusi „Elle“ žurnalui, kad niekada nebuvo vyro mokytoja. Teigiama, kad jie susitiko, kai E. Macronas pradėjo lankyti dramos būrelį, kurio vadovė buvo Brigitte.

„Penktadienio vakarais kartu rašydavome pjeses. Pastebėjau, kad šeštadienį nubudusi jau su nekantrumu vėl laukdavau penktadienio, – užgimstančius jausmus Emmanueliui prisiminė ji. – Priešinausi tam, aš norėjau, kad jis išvažiuotų į Paryžių ir ten baigtų mokslus. Ir nors tada tarp mūsų nieko nebuvo, įvairios paskalos apie mūsų santykius jau buvo pasklidusios.“

Moteris pasakojo, kad gyvendami atskirai jiedu susirašinėjo, be to, kiekvienas stengėsi paruošti savo šeimą tam žingsniui, kurį abu buvo tvirtai nusiteikę žengti.

„Žinau, kad skyrybos visada žeidžia, žinau, kad taip aš nuskriaudžiau savo vaikus ir už tai sau labiausiai priekaištauju. Tačiau kartais gyvenime reikia elgtis ryžtingai. Kitaip pasielgti ir negalėjau. Nors buvau laiminga augindama vaikus, visiškai laiminga tapau dėl šios meilės“, – patikino ji.

Emmanuelis ir Brigitte susituokė 2007-aisais, praėjus metams po jos skyrybų su pirmuoju vyru, su kuriuo buvo susituokusi 32-ejus metus ir užauginusi tris vaikus. Pirmagimio Brigitte susilaukė būdama vos 21-erių. Šį mėnesį „Elle“ duotame interviu moteris prisipažino, kad gimus sūnui ji jautėsi išsigandusi ir bejėgė, o atsakomybė už vaiką slėgė.

„Deja, mes nekalbame apie tai, kaip sunku gali būti jaunai mamai. Pamenu, kaip bijojau, kad vaikui kažkas nutiks. Pirmąsias tris savaites jis tiesiog verkė dieną ir naktį“, – kalbėjo moteris.

Ji pasakojo, kad po tokių sunkių savaičių nusiramino tik po to, kai paskambinusi gydytojui ji buvo užtikrinta, kad jos sūnui viskas gerai. Tiesa, vėliau ji sužinojo, kad jis turėjo tam tikrų sveikatos problemų, kurias išspręsti padėjo operacija.

Šiandien moters sūnui Sebastienui 45-eri. B. Macron taip pat turi dvi dukras – Laurence ir Tiphaine, kuri buvo dabartinio mamos vyro E. Macrono bendraklasė. B. Macron šiandien taip pat yra septynių anūkų močiutė.

Nors pora sako apie savo amžiaus skirtumą negalvojanti, aplinkiniai neretai primena, kad juos skiria daugiau nei 20 metų. Praėjusiais metais Brazilijos ekonomikos ministras pareiškė, kad Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron yra „išties negraži“, o prezidentas Jairas Bolsonaro išreiškė pritarimą viename socialiniame tinkle pasirodžiusiam komentarui, kad Emmanuelio Macrono žmona nėra tokia patraukli kaip Brazilijos pirmoji ponia.

„Jis padarė nepaprastai nemandagią pastabą apie mano žmoną, – tąkart sakė E. Macronas spaudos konferencijoje, paprašytas reaguoti į Brazilijos vadovo pareiškimą. – Ką aš galiu pasakyti? Tai – liūdna. Pirmiausia tai liūdna dėl jo, ir dėl brazilų.“

Nors tapęs prezidentu E. Macronas siekė, kad būtų įkurtos oficialios pirmosios ponios pareigos, šių planų buvo priverstas atsisakyti kilus žmonių pasipriešinimui – internete paskelbtą peticiją prieš tai, kad būtų sukurta oficiali pirmosios šalies ponios pareigybė pasirašė daugiau nei 300 tūkst. asmenų, o netrukus atlikta visuomenės apklausa parodė, kad tam prieštarauja dauguma Prancūzijos gyventojų.

Oficialaus statuso neturi ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel bei Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May vyrai. Tuo metu JAV, remiantis 1978 metų įstatymu, prezidento Donaldo Trumpo žmona Melania turi savo biurą, kuriame dirba 12 darbuotojų, ir oficialų „pirmosios ponios“ statusą.

„Kaip ir visos iki manęs, imsiuosi savo viešo vaidmens, bet Prancūzijos žmonės žinos išteklius, kuriais disponuoju“, – B. Macron citavo „The Guardian“. Tiesa, tapusi pirmąja ponia ji sakė nesijaučianti nei pirmąja, nei paskutiniąja ar kokia nors ponia: „Aš esu moteris kaip ir bet kuri kita, įleidusi savo šaknis tikrovėje. Ir gyvenimas, kurį dabar gyvenu, truks tik akimirką, aš tai žinau. Tai, ką išgyvenu, jokiu būdu nekeičia mano požiūrio į pasaulį.“

Literatūros mokytoja dirbusi B. Macron apie mokytojos profesiją visuomet kalbėjo su didžiule aistra ir užsidegimu. „Jaučiu milžinišką aistrą Flaubert – kaip kažkas gali būti neskaitęs „Madam Bovary“? Kiekvienas jo žodis turi prasmę. Mano mokiniams buvo draudžiama jo nemėgti!

Kalbant apie poeziją, manau, kad Rimbaud – genijus, o ant mano naktinio stalelio galima rasti Charleso Pierre Baudelaire`o „Piktybės gėles“. Manau, kad poetai moka papasakoti tai, kas yra nenupasakojama“, – seniau žurnalui „Elle“ duotame interviu dėstė pirmoji ponia.

Neretai žiniasklaida aptarinėja ir pirmosios ponios stilių – B. Macron yra vadinama stiliaus ikona. „Pasaulyje visuomet buvo tam tikras suvokimas apie prancūzių stilių, taigi ir aš visuomet kreipiau dėmesį į tai, kaip rengiuosi, iš namų niekada neišeidavau nepasirinkusi gražaus derinio ar nesusišukavusi“, – šypsojosi ji.

Tiesa, mėnesio pradžioje pasirodė pranešimas, kad B. Macron grįžta į mokyklą. Buvusi mokytoja reguliariai ves prancūzų kalbos pamokas vienoje mokykloje Paryžiaus priemiestyje.

Jos mokiniai bus darbo ieškantys žmonės ir tie, kurie nebaigė vidurinės mokyklos, tačiau bando patekti į darbo rinką. Naujasis mokymų centras skirtas 25–48 metų asmenims. Jis įsikūręs Šiaurės rytų Paryžiuje, viename iš skurdžiausių miesto rajonų.

B. Macron teigė, kad tokia programa yra labai svarbi ir reikalinga. Mokytoja pabrėžė, kad pradėti iš naujo galima esant bet kokio amžiaus. B. Macron mokytojos darbo atsisakė prieš ketverius metus, tuo metu ji dirbo prestižinėje privačioje mokykloje Paryžiuje. B. Macron iš darbo išėjo todėl, kad siekė visapusišklai remti sutuoktinio E. Macrono politinę karjerą.

B. ir E. Macronai su oficialiu vizitu pirmą kartą Lietuvoje lankysis rugsėjo 28-ąją. Čia juos priims prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt