Veidai

2020.09.17 18:19

Pritrūkusi erdvės mintims Beata Nicholson jos „pasigamina“ dainuodama lopšinę vaikams

LRT.lt2020.09.17 18:19

„Jei žiūrėsi į savo gyvenimą kaip į dovaną , tai ir būsi laimingas, o jei galvosi, kad tai baudžiava, tai ir būsi nelaimingas“, – savo vaikams kartoja LRT laidų vedėja Beata Nicholson. Kulinarei svarbus šeimos ritualas – bent kartą per dieną susėsti prie bendro stalo nors trumpam: toks susibūrimas labai svarbus šeimos stiprybei palaikyti.

„Aš savo gyvenime nesistengiu spėti visko todėl, kad viskas nėra įmanoma. Ir kas yra tas viskas, noras pasiekti būti visur? Sakau, kad svarbiausia gyvenime suspėti tai, kas tau yra svarbu. Tu negali turėti visko, bet tu gali turėti labai daug“, – įsitikinusi B. Nicholson.

Daugiausia suspėti jai pavyksta rytais – juk tai laikas, kai žmogus turi daug energijos. „Mano diena intensyviausia būna rytais. Aš stengiuosi daugiau padaryti pirmoje dienos dalyje, nes antroje dažniausiai nebetenki tos energijos, tada nebegali tiek daug visko padaryti“, – kalba pašnekovė.

Tačiau tarp darbų gausos ir skubos kulinarė sako visada randanti laiko bendram šeimos pokalbiui prie stalo.

#DaugiauErdvėsMintims su Beata Nicholson

„Mano vaikai puikiai žino, kad man yra labai svarbu, jog mes nors vieną kartą per dieną visi kartu susitiktumėme prie stalo. Tai būna trumpas laikas, nėra taip, kad mes atsisėdame ir galime prasėdėti valandų valandas. Manau, kad tas laikas kažkada ateis, bet dabar jis yra ganėtinai trumpas.

Be to, kai turime mažylius, tai jie su savo pageidavimais, skandalais ir šakučių mėtymu... Mes prie stalo kalbame paprastai: apie planus, apie tai, kas nutiko šiandien. Nėra tokių klausimų, kuriuos būtinai turime aptarti. Tas susibūrimas prie stalo yra labai svarbus šeimai, jos vientisumui ir stiprybei palaikyti. Man pačiai tai yra vienas svarbiausių mūsų šeimos ritualų – vakarieniauti ar pietauti kartu“, – mintimis dalijasi ji.

Tačiau laidų vedėja idilės namuose nepiešia. Ji prisipažįsta, kad, kaip ir visos mamos, eina vaikams iš paskos ir sako: „Kur pasidėjai kedus? Pasidėk kuprinę. Kodėl numestas rankšluostis? Nusinešk puodelį... Kas čia taip paliko? Išjunk telefoną. Eik miegoti...“

Guldau savo mažuosius ir dainuoju: „A-a a-a pupa...“, kurią jau dainuoju 14 metų. Tai yra mano vidinė mantra, dainuoju ir apgalvoju savo dieną...

„Tokia niekada nesustojanti pamokslų ir paraginimų tirada eina iš visų mamų. Bet aš vieną kartą susimąsčiau, mano sūnus Jurgis gal man sakė: „Mama, tu mums vis kažką sakai ar liepi daryti...“ Ir pagalvojau: „Jei aš tiesiog atsitraukčiau ir nieko jiems nesakyčiau?..“ Nežinau... Pagalvojau, kad galėčiau save šiek tiek sąmoningiau kontroliuoti, kad mažiau duočiau pasiūlymų, dedikacijų, ką padaryti.

Antra vertus, mes – mamos, aš tai darau dėl to, kad noriu paties geriausio savo vaikams. Noriu, kad jie užaugtų tvarkingi, energingi, subalansuoti, laimingi ir todėl niekaip nesusivaldau su tais savo pamokslais. Gal kartais reikėtų truputį daugiau patylėti. Turbūt gyvenime ir ieškai tos pusiausvyros: žongliruoji tarp pamokymų ir žinojimo, kada patylėti“, – teigia B. Nicholson.

Moteris atvira – nuolat ką nors veikiančiai jai pabūti su savomis mintimis pritrūksta laiko, bet jo kulinarė geba „pasigaminti“: „Guldau savo mažuosius, jie nori, kad būčiau šalia, kol nueina miegoti. Mes būname apsikabinę ar tiesiog būnu šalia, sėdžiu ant savo foteliuko ir dainuoju: „A-a a-a pupa...“, kurią jau dainuoju 14 metų. Tai yra kaip mano vidinė mantra, aš dainuoju ir apgalvoju savo dieną, turiu erdvės savo mintims... Dar turiu laiko, kai atsikeliu ryte šiek tiek ankstėliau – tada susidėlioju sau tas mintis. Tai yra mano minčių erdvė.“

B. Nicholson savo vaikams kartoja, kad sėkmė ateina per darbą. Ji taip užaugo, nuo pat mažens turėjo įvairiausių užduočių, darbų, reikalų ir išmoko, kad reikia įdėti pastangų, jei nori ką nors pasiekti.

„Tai primenu ir savo vaikams: sėkmė yra matuojama tavo pasitenkinimu ir tavo džiaugsmu, kurį tu išgyveni, o ne kažkokiais diplomais ir pasiekimais. Jeigu tau suteikia džiaugsmo tai, ką tu darai, jeigu tu įdedi pastangų, tai ir yra sėkmė. Viskas priklauso nuo požiūrio: jei tu žiūrėsi į savo gyvenimą kaip į dovaną ir privilegiją, tai ir būsi laimingas, o jei galvosi, kad tai baudžiava, tai ir būsi nelaimingas“, – sako LRT laidų vedėja.

Taip pat skaitykite

#DaugiauErdvėsMintims su Beata Nicholson