Veidai

2020.09.15 08:20

Marius Repšys prisiminė aktorystės studijas: pradžioje manęs baidėsi – visi buvo bardai, o aš dariau salto

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakarėja su Martynu Starkumi“, LRT.lt2020.09.15 08:20

Dvi knygas išleidęs aktorius Marius Repšys jau baiginėja trečią, šįkart – siaubo trilerį. Tiesa, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakarėja su Martynu Starkumi“ jis teigia rašantis ir dainas – net metė sportą, kad galėtų muzikuoti.

Daug etapų gyvenime turėjęs M. Repšys sako, kad dabar – muzikinis etapas. Be dainų, žinomas vyras rašo ir knygas, yra išleidęs jų dvi, baiginėja trečią. „Tai siaubo trileris apie kanibalą, kuris suvalgo... Čia klaustukas“, – slapukauja jis.

Buvęs ir apkūnesnis, ir lieknėjęs, ir raumenis auginęs M. Repšys teigia, jog jis savo kūnui jau prisitarnavo – dabar kūnas tarnauja jam.

„Paskutinė mano išbandyta sporto šaka buvo rankų lenkimas. Tarp mėgėjų buvau laimėjęs trečią vietą. Dar dilbiai liko truputėlį didesni. Mečiau, kad galėčiau muzikuoti“, – prisipažįsta aktorius.

Marius Repšys: kai stojau į aktorystę, visi manęs „baidėsi“

Laidoje jis atliko kūrinį „Kas? Pasakyk man kas?“ kartu su Inga Šepetkaite, talentinga aktore, muzikante ir improvizatore. Ši aktorė laidos vedėjui Martynui Starkui neseniai padėjo įgyvendinti vieną misiją – išbandyti kulinaro Vytaro Radzevičiaus kantrybę. I. Šepetkaitė suvaidino moterį, V. Radzevičiaus restorane ėmusią prekiauti kotletais. Žurnalistas į ją reagavo santūriai, visa tai nufilmavo slapta kamera, o pati I. Šepetkaitė tikina, jog ši patirtis buvo įdomi.

Taip pat skaitykite

M. Starkus dažnai savo svečių, žinomų žmonių, klausia, kodėl jie tapo tuo, kuo tapo, ir teigia neretai išgirstantis atsakymą, jog taip nutiko netyčia. M. Repšys anaiptol – aktoriumi tapti planavo.

Kai atėjau į aktorinį, manęs visi baidėsi. Mano išvaizda – ne tokia jau simpatiška. Ten visi buvo bardai, grojo gitaromis, o aš tuo metu dariau salto.

„Į aktorinį norėjau stoti jau mokykloje, bet tuo metu rinko Rimo Tumino kursą. Nesiryžau tais metais stoti, todėl įstojau į kūno kultūrą. Ten mokiausi dvejus metus ir tada atsitiktinai patekau į operą „Skrajojantis olandas“. Nusprendžiau, kad visgi to noriu.

Ten patekau kaip kaskadininkas: turėjau laipioti kopėčiomis, virvėmis, daryti špagatus, salto... Tada po dviejų metų įstojau į aktorinį. Prieš tai dar lankiau „Palėpės“ studiją pas Olegą Kesminą. Įstojau į aktorinį, o kai atėjau, manęs visi baidėsi. Mano išvaizda – ne tokia jau simpatiška. Ten visi buvo bardai, grojo gitaromis, o aš tuo metu dariau salto“, – atsiminimais dalijasi laidos svečias.

Judrus aktorius labai patiko režisieriui Oskarui Koršunovui, tad buvo pakviestas vaidinti spektaklyje „Išvarymas“. „Atėjau į atranką, Koršunovas sėdėjo jau truputėlį pavargęs. Sėdėjo daug žmonių ir man sako: pasiųsk tą vaikiną ant trijų raidžių. Aš taip atsisukau ir sakau: klausyk tu, Gintarai Makarevičiau, eik tu... su savo tomis scenografijomis.

Žiūriu, Oskaras ties mano pavarde uždėjo pliusiuką. Sako: viskas, gali eiti. Tada išėjau, vyko pjesės skaitymas, kaip žinia, aš skaitau labai prastai. Kai reikia publikai kažką skaityti, man tiesiog liejasi raidės. Kai pradėjau skaityti „Išvarymą“, tą Vandalą, man sako: gal, brolyti, pailsėti nori? Bet Ainis Storpirštis mane užstojo ir gavau Vandalą“, – pasakoja M. Repšys.

Plačiau – rugpjūčio 22 d. laidos „Vakarėja su Martynu Starkumi“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Taip pat skaitykite

Marius Repšys: kai stojau į aktorystę, visi manęs „baidėsi“