Veidai

2020.09.09 14:17

Keičiasi „Oskarų“ standartai – svarstoma apie naujus kriterijus geriausiems filmams

LRT.lt2020.09.09 14:17

Amerikos kino akademija pateikė naujus standartus, kuriuos turi atitikti filmai, nominuojami „Oskarui“ „Geriausio filmo“ kategorijoje. Nuo 2024 m. į aukščiausią Holivudo apdovanojimą pretenduojančios juostos turės atitikti ir įtraukties kriterijų, o jų kūrėjai galės rinktis, ar mažumoms bus atstovaujama kadre, ar filmavimo grupėje, ar rinkodaroje, informuoja „Radio Svoboda“.

Iš viso pateikti keturi kriterijai, numatantys minimalias prie filmo prisidedančių LGBT bendruomenės atstovų, moterų, etninių mažumų atstovų ir neįgaliųjų kvotas. Filmo kūrėjai privalės užtikrinti, kad jų kūrinys atitinka bent du iš keturių minėtų standartų.

Kalba gali eiti tiek apie aktorius iš menkai atstovaujamų visuomenės grupių pagrindiniuose ar antraeiliuose vaidmenyse (ne mažiau kaip 30 proc. antraeilių vaidmenų turi būti skiriama mažumų atstovams), tiek ir apie filmo tematikos pasirinkimą, daugiau dėmesio skiriant rasinėms, moterų ar LGBT problemoms.

Dalis kriterijų yra susiję su juostos populiarinimu – minėtų grupių atstovai gali dirbti ne tik kadre, bet ir kūrybinėje grupėje, užsiimti vadyba ar platinimu.

Naujieji standartai į „Oskarą“ „Geriausio filmo“ kategorijoje pretenduojančioms juostoms įsigalios nuo 2024 m., kitaip tariant, jų laikytis privalės jau 2023 m. dienos šviesą išvysiantys filmai.