Veidai

2015.12.15 17:30

Holivude – „Žvaigždžių karų“ premjera

Los Andžele įvyko bene įspūdingiausia filmo premjera – kultinių „Žvaigždžių karų“ tęsinys „Galia nubunda“. Septintąją kosminės sagos dalį Lietuvos kino teatrai pradės rodyti penktadienį. Pirmoji „Žvaigždžių karų“ dalis pasirodė 1977 metais.

Kai ant raudonojo kilimo pasirodė įvairių kartų kosminės sagos žvaigždės, gerbėjai, kai kurie čia stovyklavo ne vieną dieną, kad išlaikytų gerą poziciją, iš paskutiniųjų lyg pamišę medžiojo autografus. Bet premjerą gaubė paslaptis, ir jos kūrėjai taip pat arba lyg susimokę kartojo abstrakčias frazes, arba dalijosi prisiminimais.

„Toks jausmas, lyg grįžtum į savo seną mokyklą, kai buvai antroje klasėje. Galite įsivaizduoti, koks prisiminimų potvynis užplūsta. Kita vertus, tai – tik filmas“, – pasakoja Markas Hamillas – aktorius, vaidinęs Luką Skywalkerį.

Paskutiniuose Žvaigždžių karuose vaidinantis Harisonas Fordas sako jautęsis lyg per Oskarų teikimo ceremoniją, jis tvirtai įsitikinęs, kad prie kosminės sagos vertėjo grįžti.

„Taip, reikėjo, ir aš noriu, kad publika, sumokėjusi kelis dolerius, nesijaustų juos išleidusi veltui“, – teigė H. Fordas.

„Galia nubunda“ pradėjo trečiąją „Žvaigždžių karų“ trilogijos seriją. Vaidina ryškiausios Holivudo žvaigždės, bet yra ir debiutantų. Pradėjęs nuo pirmojo filmo 77-ais metais Markas Hamilas vėl „Žvaigždžių karuose“. Šiame filme gerokai daugiau veikėjų moterų negu ankstesniuose, pastebi žinovai. Filmo režisierius, pagarsėjęs ne vienu kultiniu filmu, perėmęs estafetę iš George`o Lucaso, šįkart ėmėsi įmanomos, bet  ir jaudinamos misijos.

Po premjeros Holivude „Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ trečiadienį pradės kelią po pasaulio kino teatrus. Tarpgalaktinės gėrio ir blogio kovos, draugystės, ištikimybės ir meilės saga Lietuvos kino teatruose pasirodys tą pačią dieną, kaip ir Jungtinių Valstijų kino teatruose – penktadienį.

Ekspertai tikisi, kad iki metų pabaigos filmas turėtų surinkti iki 440 milijonų dolerių. Žinoma, jeigu patiks publikai, ir gali tapti pelningiausiu, jau nekalbant apie vadinamuosius šalutinius produktus, kurie gali atnešti iki 5 milijardų pelno „Walt Disney“ kompanijai.