Veidai

2020.09.07 13:35

Michelle Obama pasidalijo įžvalgomis apie ilgalaikius santykius: pažinčių programėlės į juos neveda

LRT.lt2020.09.07 13:35

Buvusi pirmoji JAV ponia Michelle Obama savo kuriamoje tinklalaidėje juokavo ne kartą norėjusi išstumti savo vyrą, buvusį JAV prezidentą Baracką Obamą, per langą – ji atvirai prakalbo apie išbandymus, kuriuos ji išgyveno, kai atsirado vaikų ar kai B. Obama tapo prezidentu.

Kitą mėnesį švęsianti 28-ąsias savo vestuvių metines, M. Obama savo tinklalaidėje pasidalijo įžvalgomis apie romantiką ir tvirtus, ilgalaikius santykius. „Manau, kad dauguma jaunų merginų galvoja ne apie santuoką, o apie vestuves, įsivaizduoja, kokią suknelę vilkės ar kokia muzika skambės jų šventėje.

Aš visada suvokiau, kad po šventės aš būsiu ištekėjusi, tik teko ne kartą įsitikinti, kad ne visi mano taip pat. Kai pradėjome susitikinėti su Baracku, daug diskutavome ir ginčijomės apie santuokos vertę ir reikalingumą. Mūsų požiūriai skyrėsi, tik nesupratau kodėl. Ar todėl, kad augome skirtingoje aplinkoje ar todėl, kad jis vyras“, – svarstė ji.

Moteris pripažįsta: „Buvo akimirkų, kai norėjau išstumti Baraką per langą. Kartais tokie laikotarpiai tęsiasi ilgai, galbūt net metus. Tačiau svarbu suprasti, kad išgyvensite itin stiprių emocijų, tačiau tai nereiškia, kad reikia viską mesti.“

Santuoką ji vadina ganėtinai sudėtinga kova, reikalaujančia pastangų ir sako, kad stebuklingo būdo, kuris išsprendžia visas problemas nėra.

Ji įsitikinusi, kad pažinčių programėlė „Tinder“ nėra kelias į ilgalaikius santykius. Daugelis, pasak jos, tiesiog greitai susiranda porą ir nori pažiūrėti, kur tai nueis. O jei niekur nenueis, lengva ranka bus galima išsiskirti. M. Obama mano, kad svarbu nuo pat pradžių būti atviru apie norą būti su žmogumi, rimtą požiūrį ir įsipareigojimus.

Michelle prisiminė ir pirmuosius santuokos metus, kai jiedu su vyru galėjo susitelkti į savo karjerą, eiti į pasimatymus, kartu keliauti. „Tačiau laiko dviem turėjome net daugiau nei norėjome – apie 4-5 m., kai negalėjau susilaukti vaikų ir abu turėjome labai pasistengti, kad jų turėtume. Ir dabar suprantu, kad tas laikas mums buvo labai reikalingas.

Ir nors vaikai yra didžiausias džiaugsmas, jie tikrai gali įnešti netvarkos į nusistovėjusius poros santykius“, – atvirai pasakojo M. Obama.

Ji dėstė toliau apie pasikeitusius vaidmenis šeimoje, nuolatinį nuovargį, šeimoje blėstančią romantiką. „Jaunoms poroms sunku nepasiduoti. Juk niekas neįspėjo, kaip bus sunku. Teko suprasti, kad bus laikotarpių, kai vienas kito pakęsti negalėsite. Deja, jaunos poros susidūrusios su tokiais sunkumais dažnai yra linkusios pasiduoti. <...> Mes su Baracku taip pat galėjome pasiduoti daugybę kartų, galėjau išeiti ar pasitraukti kaskart, kai užklupdavo sunkumai, tačiau dabar suprantu, kad tada nebūtume patyrę visų tų gražių dalykų, kuriuos išgyvenome drauge“, – kalbėjo buvusi JAV ponia.

Vienu didžiausių išbandymų santuokai moteris vadina vyro tapimą prezidentu. Staiga, anot jos, jis tapo šalies vadovu, neretai vadinamu vienu įtakingiausių pasaulio žmonių, o ji – pirmąja šalies ponia.

„Tai reiškia, kad dviejų lygiateisių žmonių santuokoje aš staiga tapau antru pagal svarbą žmogumi. Ir, žinoma, ne kiekvienas vyras tampa prezidentu, tačiau dažnai galime įsitikinti, kad vyrai ir moterys vis dar nėra lygūs – juk ir moterų atlyginimai dažnai yra mažesni. Tai taip pat susiję su žmonių santykiais šeimoje“, – mąstė M. Obama, ne kartą pakartojusi, jog ilgalaikiams santykiams išsaugoti reikalinga kantrybė ir daugybė pastangų. Svarbiausia, anot jos, nepasiduoti net ir tada, kai atrodo, jog santykiai jau nepasitaisys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt