Veidai

2015.12.12 09:12

J. Katinaitė: yra dvi vietos, kuriose radijas visuomet pirmaus

Europa radiją laidoja jau trisdešimt metų, bet jis – vis dar gyvas. O kažkada radijas yra sulaukęs priekaišto, kad jis sugriovė parapijinį mentalitetą ir į kiekvienus namus atnešė pasaulį ir jo žinias. Taip sako LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė, muzikologė Jūratė Katinaitė.

„Atsiradus televizijai buvo teigiama, kad radijas kaip medija susitrauks ir jam nebeliks vietos vaizdų pasaulyje. Bet yra kelios vietos, kuriose radijas neužleis savo pozicijų. Tai – virtuvė ir automobilis. Kadangi automobiliuose visuomenė praleidžia vis daugiau laiko, čia yra radijo karalystė“, – įsitikinusi J. Katinaitė.

Muzikologės teigimu, radijas yra šiltoji medija, kuri sukuria intymią atmosferą tarp klausytojo ir radijo pranešėjo. Tai – viena iš radijo stipriųjų pusių.

Muzikologei pritarė ir „M-1 Plius“ laidų vedėja Lavija Šurnaitė. „Televizija išsiskaido ir žiūrovo bendravimas su ja – nuasmenintas. O radijas žmogui daro gilesnį poveikį. Jis – tarsi mohikanas, kuris niekur nedings. Jo negali pakeisti „Spotify“ ar kitos programėlės, nes radijuje yra žmogiškasis faktorius“, – tikina L. Šurnaitė.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Visu garsu“.