Veidai

2015.12.11 17:54

Apie politiką galima spręsti vos pažvelgus į jo šunį

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.11 17:54

Pernai Paryžiaus Dievo motinos katedrai – Kalėdų eglutė, o šiemet Prancūzijos saugumo tarnyboms – šuo, kuris pakeis teroristų nukautą sprogmenų ieškotoją Dieselį. Rusija prancūzams prieš Kalėdas ką nors paruošia kiekvienais metais, tačiau toks gestas yra toli gražu ne pirmas atvejis, kai šunys taip susiejami su politika ir politikais.

Štai Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Franklinas Rooseveltas per Antrąjį pasaulinį karą viešumoje dažnai pasirodydavo su savo šunimi Fala, kurį jam per Kalėdas padovanojo pusseserė. Šunį F. Rooseveltas įtraukė ir į didžiąją politiką – per rinkiminę kalbą jis net peikė respublikonus, esą jie įpykdę Falą dėl išgalvotos istorijos neva prezidentas pasiuntė karo laivą, kad šis parvežtų Aleutų salose netyčia paliktą šunį.

Johno F. Kennedy Kubos raketų krizės metu pasaulio likimą galėjusius sprendimus pradėjo priiminėti tik pabuvęs su savo augintiniu. Besitariantis su šunimi per sudėtingas situacijas žiniasklaidai prasitarė ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jo labradoro retriveris Konis išgarsėjo ir tuo, kad V. Putinas su juo paprastai pasitikdavo Rusijoje viešinčius pasaulio lyderius – juo bandyta įbauginti tokius lyderius kaip Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir JAV prezidentą George‘ą Bushą.

Daugiau apie garsiausių pasaulio politikų augintinius ir politikos bei šunų sąsają žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.