Veidai

2015.12.10 10:03

Baigta byla dėl dainos „Happy Birthday To You“ autorinių teisių

ELTA 2015.12.10 10:03

Teismo byloje dėl dainos „Happy Birthday To You“ autorinių teisių pagaliau priimtas sprendimas. Muzikinių įrašų įmonė „Warner/Chappell“ yra pareiškusi savo teises į dainą, tačiau kiek anksčiau šiemet teismas nustatė, kad dainos žodžiai gali būti naudojami ir nemokant jokio honoraro. Apie tai praneša BBC.

Atsakovai – filmų kūrėjų ir menininkų grupė – teisme siekė susigrąžinti lėšas, už autorines teises surinktas bendrovės per kelis pastaruosius metus. Tiesa, teismas tarpusavio susitarimo sąlygų kol kas nepaviešino.

„Warner/Chappell“ teises į dainą įgijo 1988 metais, todėl manoma, kad iki šiol kasmet ji surinkdavo 2 mln. JAV dolerių už autorines teises panaudojus dainą filme, televizijos serialo epizode, reklaminiame skelbime ar viešo pasirodymo metu. Tiesa, beveik prieš du dešimtmečius priimtu teisėjo sprendimu autorinės teisės gali būti taikomos ne pačiai dainai, o tik specifinėms dainos aranžuotėms.

Oficialiame savo pranešime įmonė teigia: „Nors nesutinkame su teismo sprendimu, jį gerbiame ir džiaugiamės pagaliau išsprendę bylą“.

Filmų kūrėjų ir menininkų grupės advokatas Markas Rifkinas naujienų agentūrai „Reuters“ nurodė esąs patenkintas susitarimu, tačiau jo detalių taip pat nepateikė.

Dainą 1893 metais sukūrė dvi seserys iš Kentukio valstijos Mildred Hill ir Patty Hill. Jų versija vadinosi „Good Morning To You“, o vėliau tapo per gimtadienius visame pasaulyje dainuojama daina.