Veidai

2020.08.28 14:47

Lysvėje dažniau nei ant podiumo sutinkama Renata Mikailionytė sostinėje sukūrė rožyną

LRT.lt2020.08.28 14:47

Ketvirtadienio pavakarę vilniečių traukos centru tapo senamiesčio Rūdninkų skveras. Jame drabužių kūrėja ir landšafto dizainerė Renata Mikailionytė pristatė jai itin brangų, dvi didžiąsias gyvenimo aistras sujungusį projektą – naujausios drabužių kolekcijos „Miesto sodininkas“ įkvėptus ir per vasarą išpuoselėtus skvero rožynus.

„Augalai ir žaliosios erdvės yra ryšys tarp mūsų ir gyvenamųjų vietų. Tai ekologiškesnis požiūris miesto aplinkoje tarp žmogaus ir žemės“, – renginyje kalbėjo R. Mikailionytė, pakvietusi ir būrį žinomų žmonių pasigrožėti kone visą vasarą kurtais ir puoselėtais želdynais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasveikinti Renatos Mikailionytės ir vieną paskutinių vasaros popiečių praleisti naujai sužydėjusiame Rūdninkų skvere rinkosi Kristina Sabaliauskaitė, Benediktas Vanagas, Simona Burbaitė, Arnoldas Remeika-Bomberis, Viktorija Pocienė, Eglė Andreikaitė, galimybę atnaujinti Rūdninkų skverą suteikusi Vilniaus savivaldybės Želdynų skyriaus vedėja Giedrė Čeponytė ir daug kitų.

Anksčiau podiumu žengusi, o dabar dažniau daržo ar gėlyno lysvėje sutinkama R. Mikailionytė kolekciją „Miesto sodininkas“ kūrė ir Rūdninkų skvero želdynus atnaujino, bendradarbiaudama su prekės ženklu „Audimas“.

Žaliosiose skvero erdvėse buvo naujai suformuoti ir praplėsti gėlynai, kur vien rožių pasodinta 62 krūmai, taip pat gauromečiai, raudonėliai, kinmėtės, kraujažolės, pievų bei prieskoniniai augalai. Iš viso net 22 skirtingos augalų rūšys.

Senieji augalai iškėlti į kitas miesto erdves. Be to, buvo atnaujintos ne tik žaliosios erdvės, bet ir pastatyti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės, sutvarkytos grindinio plytelių duobės, išgenėtos skvere žaliuojančių švedinių šermukšnių sausos šakos.

„Labai norėjau, kad mieste būtų rožynas. Neatsitiktinai pasirinkau rožes: jų žieduose slypi daug prasmių. Man tai aristokratijos, sakralinis, meilės ir mirties, moteriškumo simbolis – gėlė karalienė“, – pasakoja R. Mikailionytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt