Veidai

2015.12.09 17:01

Indijoje plačiajai visuomenei atidarytas dvasinis centras, kuriame meditavo grupės „The Beatles“ nariai

BNS2015.12.09 17:01

Šiaurės Indijoje esantis apleistas dvasinis centras, pagarsėjęs tuo, kad jame meditacijos paslapčių mokėsi britų rokenrolo grupės „The Beatles“ nariai, buvo atidarytas plačiajai visuomenei, planuojant ją paversti jogos namais turistams.

Ašramas, įsikūręs Rišikešo mieste ant Gangos upės, kurią hinduistai laiko šventa, krantų, buvo apleistas, kai 8-ame dešimtmetyje iš šio centro išvyko jame mokęs ekscentriškasis guru Maharishi Maheshas Yogi.

Tačiau Utarakhando valstijos pareigūnai prieš kelis mėnesius organizavo šio centro tvarkymą, ir jis vėl buvo atidarytas antradienį, praėjus lygiai 35 metams po to, kai „The Beatles“ lyderis Johnas Lennonas buvo nužudytas Niujorke.

„Norime išsaugoti tą vietą ir išlaikyti jos originalų žavesį“, – trečiadienį sakė naujienų agentūrai AFP Utarakhando vyriausiasis ekologas D. V. S. Khatis.

„Planuojame čia taip pat greitai įkurti jogos centrą. Tikimės, kad naujasis šio ašramo įsikūnijimas smarkiai paskatins turizmą šiame regione“, – pridūrė jis.

Bilietas už apsilankymą tame ašrame indams turistams kainuoja 150 rupijų (2,1 euro), o užsieniečiams – 700 rupijų (9,6 euro).

Ašramą, esantį vieno draustinio pakraštyje, toliau lankydavo ištikimi „The Beatles“ gerbėjai, nors dvasinio susikaupimo kompleksas buvo labai apleistas. 2003 metais jis buvo perduotas laukinės gyvūnijos departamento žinion.

„The Beatles“ nariai buvo apsistoję šiame Himalajų priekalnių ašrame, apimančiame 7,2 ha teritoriją, 1968 metais, kai iš guru Maharishi Mahesho ėmė transcendentinės meditacijos pamokas.

Tačiau per tą viešnagę „Žaviojo ketvertuko“ santykiai su guru pašlijo – dėl įvairių priežasčių. Kalbama, jog grupės būgnininkas Ringo Starras neva kratėsi vegetariškos dietos, o J. Lennonas įtarinėjo, kad Maharishi pareiškimai, jog jis laikosi celibato, ne visai atitinka tiesą.

Vis dėlto grupė parašė daugelį savo garsiojo albumo „White Album“ dainų per vizitą ašrame arba netrukus po to.

Maharishi Maheshas vėliau išvyko į Europą, kur mirė 2008 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt