Veidai

2015.12.09 10:12

Vatikane – instaliacija aplinkosaugos tema

BNS 2015.12.09 10:12

Debesų, liūtų ir drugelių nuotraukos pramaišiui su užteršto oro ir nualintų žemės ūkio laukų vaizdais antradienio vakarą buvo rodomos ant Vatikano Šv. Petro bazilikos sienų, pasaulio lyderiams Paryžiuje stengiantis suderinti istorinę klimato sutartį.

Vaizdo instaliacija „Fiat Lux (Tebūnie šviesa): nušviečiant mūsų bendrus namus“ taip pat sutapo su Katalikų Bažnyčios jubiliejinių metų, per kuriuos bus ypač pabrėžiama gailestingumo tema, pradžia, iškilmingai paminėta anksčiau antradienį.

Tūkstančiai žmonių užplūdo Šv. Petro aikštę per keturių valandų trukmės šviesų šou, per kurį buvo rodomos kai kurių geriausių pasaulyje gamtos fotografų nuotraukos, tarp jų brazilo Sebastiao Salgado, amerikiečio Joelio Sartore ir prancūzo Yanno Arthus Bertrand`o darbai.

Tuos vaizdus papildė ne muzika, o gamtos garsai – audros šniokštimas, griaustinis, paukščių giesmės ir ilgos tylos pauzės.

Ši iniciatyva, paremta Pasaulio banko, turėjo pabrėžti Katalikų Bažnyčios raginimą dėti didesnes pastangas aplinkos apsaugai.

Popiežius Pranciškus, dažnai akcentuojantis ekologines problemas, perspėjo pasaulio lyderius, kurie lapkričio 30 dieną buvo susirinkę Paryžiuje į dvi savaites vyksiančių klimato derybų COP21 atidarymą, kad sutartis, turinti padėti sulėtinti pasaulinio klimato šiltėjimą, turi būti sudaryta „dabar arba niekada“.