Veidai

2020.08.21 10:31

Po Mikutavičiaus pykčio dėl kaukių renginiuose – ministerijos atsakas: viską vertiname protingai

LRT.lt2020.08.21 10:31

Žinomiems žmonėms sureagavus į naujas taisykles, nurodančias visuose renginiuose, tiek vykstančiuose lauke, tiek viduje, dėvėti kaukes, atsaką feisbuke davė ir Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

„Visų atvejų neįmanoma aprašyti, tad viskas turi būti sprendžiama pagal individualią situaciją ir proto ribose“ – rašo L. Bušinskaitė ir visų pirma nuramina atlikėją Marijoną Mikutavičių, kuris ketvirtadienį labiausiai piktinosi, jog ir dainininkams kaukės bus privalomos.

Nuo rytojaus. "kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams." Ok, šiandien dar...

Posted by Marijus Mikutavicius on Thursday, August 20, 2020

„Renginio metu nereikia dėvėti kaukės atlikėjui, jei jis turi dainuoti ant scenos, o iki pasirodymo atlikėjui rekomenduojama būti su kauke ar kita veido apsaugos priemone“, – paaiškino L. Bušinskaitė.

Po to ji taisykles detalizavo sportininkams: „Sportininkams, sporto mėgėjams, pavyzdžiui, bėgikams, plaukikams, dviratininkams ir kitų sporto šakų meistrams nereikia dėvėti kaukių, jei tai trukdo jiems sportuoti. Jei sportininkai ar sporto mėgėjai nesportuoja ir yra tarp žmonių, pavyzdžiui, laukia savo starto, jiems rekomenduojama dėvėti veido apsaugos priemones, kurias po to galima nusiimti, einant prie starto linijos.

Sporto renginiuose, koncertuose ar kitokio pobūdžio renginiuose aptarnaujantis personalas turėtų dėvėti veido apsaugos priemones, jei tai netrukdo jų tiesioginiam darbui. Pavyzdžiui, jei vyksta sporto varžybos, jose dirbančiam pagalbiniam personalui, kuris padeda sportininkams, kaukes rekomenduojama dėvėti.”

Individualaus atsakymo sulaukė ir komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis, feisbuke ketvirtadienį kėlęs klausimus, ar tuo pačiu automobiliu atvykę bičiuliai renginyje turės stovėti per metrą vienas nuo kito bei ar kaukės privalomos norintiems įsiamžinti prie fotosienelės.

Žodžiu, kaukių balius is back! Veryga pats viešai prisipažino, kad jo sprendimuose logikos ieškoti nereikia. Ir...

Posted by Saugirdas Vaitulionis on Thursday, August 20, 2020

„Renginiui vykstant tiek uždaroje, tiek atviroje erdvėje, svečiai turi dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones, bendraudami laikytis ne mažesnio kaip metras atstumo tiek stovint, tiek sėdint. Nebent tai yra artimieji, šeimos nariai, kartu gyvenantys žmonės – tuomet galima ir mažesniais atstumais. Renginyje kaukes nusiimti galima valgant ir geriant.

Jei renginyje žmonės nori įsiamžinti prie fotosienelės – tai galima padaryti ir su kaukėmis, ir be jų, jei jas labai trumpai nusiima ir laikosi atstumų“, – paaiškino L. Bušinskaitė.

Ji priminė, kad išimtys dėl kaukių, kaip ir anksčiau, taikomos žmonėms su negalia, nepaisant to, koks jų amžius, jei veido apsaugos priemonių dėvėjimas neįmanomas ar sudėtingas dėl negalios, o turintiems klausos negalią rekomenduojama dėvėti veido skydelius, jei tai leidžia sveikatos būklė.

#Kaukės_kaip_jas_dėvėti? Visų atvejų neįmanoma aprašyti, tad viskas turi būti sprendžiama pagal individualią situaciją...

Posted by Lina Bušinskaitė on Thursday, August 20, 2020
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.