Veidai

2020.08.24 07:04

Haroldas Mackevičius džiaugiasi šiemet gausiu persikų derliumi: lietuviški labai minkšti ir sultingi

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.08.24 07:04

Antrą kartą „Dviračio žinių“ scenaristas, humoristas Haroldas Mackevičius gardžiuojasi gausiu paties užaugintų persikų derliumi. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ vyras pasakoja, jog persikams svarbiausia rasti tinkamą vietą su daug saulės ir mažai atšiaurių vėjų: be saulės vaisiai neužaugs tokie gražūs ir saldūs, bet dėl šaltų žiemos vėjų vaisių žiedai gali išvis nušalti.

H. Mackevičiui savo sodyboje pavyko užsiauginti ne tik persiko medį – šis duoda ir vaisių. Humoristo manymu, persikus Lietuvoje augina ne taip ir mažai žmonių – tiesiog norint užauginti šį augalą reikia turėti jam tinkamą vietą.


„Aš turiu tokią vietą, kur yra daug saulės ir visiška užuovėja iš visų pusių nuo šaltų žiemos vėjų“, – teigia pašnekovas.

Vis dėlto viena – turėti tinkamą vietą, kurioje daug saulės, kas kita, kai tos saulės tiesiog nėra. Ar tada medis irgi užaugina vaisių? O kaip, jeigu visą vasarą gausiai lyja? Pasak H. Mackevičiaus, persikų užauga kasmet, svarbiausia – kad žiemą nenušaltų medžio žiedai.

„Paskutinius dvejus metus man pavyksta, nes žiemos buvo švelnios. O ar vasarą lyja, ar nelyja – nėra taip svarbu, jie vis tiek užauga. Na, jei mažai saulės, jie nebus tokie gražūs, saldūs, bet užaugs“, – tikina jis.

Prieš 10 metų H. Mackevičius nusprendė, jog reikia susirasti ilgalaikį hobį. Taip jis nutarė užsiimti sodininkyste.

„Sodas buvo visą laiką, bet užsiauginau naują, modernų sodą su naujomis veislėmis. Sprendimas buvo toks: arba kelios vynuogės, arba pora persikų, nes daugiau ten niekas netelpa. Svarsčiau, kad gal vynuogės lepesnės, nelabai jų mokėjau genėti, tad kol kas turiu persikus. Jeigu taip atsitiks, kad jie nušals, matyt, sodinsiu vynuoges“, – pasakoja jis.

Šiems persikams aštuoneri metai, bet tik antras derlius toks didelis. Prieš tai labai dažnai nušaldavo.

Kaip visada scenaristas, prieš kažką pradėdamas, giliai pasidomi nauju dalyku. Taip nutiko ir tąsyk: prieš pradėdamas auginti sodą perskaitė internete viską, ką rado lietuviškai, tada skaitė lenkiškai, rusiškai, angliškai. Susirinkęs daug medžiagos jis nusprendė auginti persiką iš Kanados, kuris nelabai bijo šalčio, ir iš Ukrainos.

Anot H. Mackevičiaus, palyginti su parduotuvėje parduodamais persikais, lietuviški žymiai minkštesni, labai sultingi. Jeigu nukrenta ant žemės, persikai sutyžta, todėl kartais jis prisiskina vaisių ir baigia juos nokinti ant palangės. Augindamas persikus vyras daug eksperimentuoja.

„Šiems persikams aštuoneri metai, bet tik antras derlius toks didelis. Prieš tai labai dažnai nušaldavo“, – pažymi humoristas.

Kol kas persikai puikiausiai susivalgo, priešingai nei slyvos, iš kurių šiemet H. Mackevičius prisigamino daugybę stiklainių kompoto, ir obuoliai, kurių jis nuveža ir į darbą, kad pasivaišintų kolegos.

Plačiau – rugpjūčio 18 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.