Veidai

2020.08.20 11:29

Daktaro Unikausko komandą papildys pacientų mylima ir kolegų pripažinta kardiologė Jurgita Plisienė

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2020.08.20 11:29

Nuo rudens LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ žiūrovų laukia staigmena. Į daktaro Alvydo Unikausko komandą įsilies didžiulę darbo patirtį turinti gydytoja kardiologė profesorė Jurgita Plisienė. Akyliems žiūrovams ji turėtų būti pažįstama – ne sykį daktaro Unikausko studijoje viešėjo kaip kviestinė ekspertė.

Kaune gyvenanti J. Plisienė gydytoja dirba jau 25 metus. Iš jų apie penkerius metus dirbo Vokietijoje, kur apsigynė daktaro laipsnį. Šiuo metu ji eina Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vadovo pareigas, yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė.

Tapti kardiologe J. Plisienė apsisprendė rezidentūroje, o kad apskritai bus gydytoja, svajojo nuo vaikystės.

„Mama pasakojo, kad mums važiuojant mašina aš laikydavau popieriaus lapą su pieštuku, žiūrėdavau, kaip pieštukas brėžia kreivę, ir sakydavau, kad rašau kardiogramą“, – prisimena J. Plisienė.

Taip susiklostė, kad mano tėvelis mirė nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Tai užtvirtino mano pasirinkimo teisingumą – kad būtina padėti širdies ligomis sergantiems žmonėms.

Kardiologija gydytoją žavi tuo, kad yra itin plati sritis. Be to, J. Plisienė sako turinti įgimtą empatijos jausmą, tad jai norisi padėti kuo daugiau žmonių, o širdies ligomis ir serga daugiausia žmonių pasaulyje, Europoje, ypač Lietuvoje.

„Taip susiklostė, kad mano tėvelis mirė nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Tai užtvirtino mano pasirinkimo teisingumą – kad būtina padėti širdies ligomis sergantiems žmonėms“, – portalui LRT.lt sakė J. Plisienė.

Gydytoja tvirtina taip mėgstanti savo darbą, kad ir laisvalaikį skirianti medicinai, – skaito specializuotą literatūrą.

„Kai dirbi mylimą darbą, tai nedirbi nė minutės. Labai myliu savo darbą. Man ar darbas, ar laisvalaikis yra tas pats“, – tvirtina J. Plisienė, 2015-aisiais išrinkta Lietuvos metų kardiologe.

Meilė darbui jai pasiūlo vis įdomesnių iššūkių. Ilgą laiką Kaune dirbusi medikė trejiems metams buvo išvykusi į Šiaulių ligoninę – ten jai teko itin didelė užduotis.

„Turėjau įkurti, pertvarkyti širdies ir kraujagyslių centrą, kuris užtikrintų visokeriopą pagalbą Šiaulių žmonėms. Turėjo 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę veikti intervencinės kardiologijos centas, o tai reiškia, kad miokardo infarktą patyrę žmonės visą pagalbą gali gauti vietoje. Norėjome patobulinti stacionarinį gydymą, prevencines programas įdiegti, stimuliatorius implantuoti.

Visa tai tapo mano uždaviniu, o pokyčius daryti nėra lengva. Tai buvo didelės pamokos, didelis iššūkis, didžiulė atsakomybė. Šiaulius visada prisiminsiu kaip nuostabiausią miestą ir nuostabiausius jo žmones. Šiaulių ligoninė man visada liks tas lopšys, kuriame užaugau kaip lyderė, vadovė ir kuris mane labai sustiprino“, – teigė J. Plisienė.

Kai dirbi mylimą darbą, tai nedirbi nė minutės. Labai myliu savo darbą. Man ar darbas, ar laisvalaikis yra tas pats.

Kol dirbo Šiauliuose, J. Plisienė spėjo pelnyti viso miesto palankumą – 2016-aisiais buvo išrinkta populiariausia šiauliete.

Paklausta, kaip taip greitai rado kelią į miestiečių širdis, J. Plisienė nusišypso – viskas dėl empatijos.

„Moku atsidurti paciento batuose, suprantu paciento jausmus, suprantu, kad jis ateina tikėdamasis pagalbos, ir turbūt ta meilė žmogui yra jaučiama, spinduliuojama. Žmogus tai pajunta. Manau, kad kiekvienas gydytojas iš principo nori padėti, o skiriamasis gero gydytojo bruožas yra meilė žmonėms“, – įsitikinusi J. Plisienė.

Tiesa, darbas Šiauliuose medikei buvo ne tik profesinis, bet ir asmeninis iššūkis – jos šeima liko gyventi Kaune. J. Plisienė su vyru ir vaikais matydavosi tik savaitgaliais, o likusį laiką bendraudavo telefonu.

„Atskyrimas nuo šeimos yra sudėtingas. Klysta arba meluoja tie, kurie sako, kad įmanoma suderinti darbą su šeima. Neįmanoma, nes nukenčia arba viena, arba kita, jeigu visiškai atsiduodi arba šeimai, arba darbui. Esu ne tik gydytoja, vadovė, bet ir mama, tad sunku kad ir keturias dienas per savaitę bendrauti su vaiku telefonu arba tik nuotraukose matyti, kaip jam sekasi. Atrodo, norisi kiekvieną minutę būti šalia, apsaugoti, padėti“, – teigia J. Plisienė.

Tačiau čia pat priduria, kad šis išbandymas jai ir šeimai davė šviesių pamokų.

„Iš naujo pamačiau savo vyrą kaip nepaprastai patikimą, palaikantį žmogų. Iš naujo susipažinau su savo vaikų savarankiškumu, nes jie išmoko būti savarankiški. Tai yra pamokos ateičiai, jų gyvenimui“, – kalba J. Plisienė.

Dabar jos laukia naujas iššūkis – darbas televizijoje. Nors anksčiau laidoje „Klauskite daktaro“ gydytoja ne sykį pasakojo apie širdies ligas, vedėjos amplua, pasak jos, – visai kas kita.

Jaučiu didelę atsakomybę žiūrovams ir kolegoms skleisti patikimą informaciją ir labai džiaugiuosi, kad esu čia ne kaip svečias, o kaip šeimininkė.

„Tai nepaprastai svarbi Lietuvai laida. Gydytojai ne visada turi tiek daug laiko išsamiai paaiškinti situacijas, papasakoti apie ligas, tinkamą gyvenimo būdą. Ši laida skirta ne tiek ligoms, kiek prevencijai, kaip jomis nesusirgti. Tokios edukacinės laidos yra nepaprastai svarbus uždavinys, todėl jaučiu didelę atsakomybę žiūrovams ir kolegoms skleisti patikimą informaciją ir labai džiaugiuosi, kad esu čia ne kaip svečias, o kaip šeimininkė“, – šypsosi J. Plisienė.

Laidą „Klauskite daktaro“ žiūrėkite nuo rugpjūčio 31-osios per LRT TELEVIZIJĄ pirmadieniais–ketvirtadieniais 18.30 val. Naująjį sezoną taip pat matysime ir Liepą Norkevičienę.

Atsižvelgiant į situaciją dėl COVID-19, laida bus filmuojama be žiūrovų. Laidos įrašus taip pat galima žiūrėti LRT mediatekoje.

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“ rodoma šeštą sezoną, nuo 2015 metų.