Veidai

2020.08.20 09:20

Eskedar Maštavičienė prisiekė Lietuvos Respublikai ir oficialiai tapo šalies piliete

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2020.08.20 09:20

„Čia yra geriausia gimtadienio dovana“, – portalui LRT.lt sako etiopė Eskedar Maštavičienė, ji ketvirtadienį ryte Vidaus reikalų ministerijoje davė priesaiką Lietuvos Respublikai, o penktadienį minės gimtadienį. Priesaika – paskutinė oficiali procedūra, kurią reikia atlikti norint gauti Lietuvos pilietybę.

Naktį prieš svarbią ceremoniją E. Maštavičienė sakė miegojusi neramiai, jauduliukas ją ėmė nuo pat ryto. Tačiau tai, kad vieną dieną taps Lietuvos piliete, teigė žinojusi visada. Suabejojusi buvo tik sykį, kai kažkas paklausė, ar to nusipelnė. Tačiau E. Maštavičienė greitai atgavo ramybę ir toliau siekė savo tikslo.

Į ceremoniją E. Maštavičienę atlydėjo vaikai, o pasveikinti atvyko ir būrelis bičiulių.

Po priesaikos E. Maštavičienė galės užsisakyti ir lietuvišką pasą. Daugiau nei dešimt metų Lietuvoje gyvenanti ir lietuviškai kalbanti E. Maštaviečienė prašymą dėl pilietybės suteikimo pateikė prieš beveik dvejus metus.

„Pilietybės galima prašyti Lietuvoje pragyvenus 10 metų ir išlaikius lietuvių kalbos bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus. Aš prašymą pateikiau čia pragyvenusi apie vienuolika su puse metų ir jau buvau tam psichologiškai pasiruošusi.

Man pilietybė reiškia tam tikrą nuoseklumą gyvenime. Be to, laimė yra ne kažkur, o ten, kur esi tu. Žinoma, suprantu, kad su privilegijomis atsiranda ir atsakomybė. Suprantu, kad turiu atsakingai rinktis valdžią, būti pilietiška ir kartais kelti nepatogius klausimus“, – anksčiau portalui LRT.lt yra sakiusi E. Maštavičienė.

Iki atvykimo į Lietuvą E. Maštavičienė gyveno kitų šalių pabėgėlių centruose. Į Lietuvą ji atvyko vos su pusantro mėnesio dukrele. Vėliau jau Lietuvoje gimė du jos sūnūs. Tiesa, šiuo metu E. Maštavičienė su vyru yra pradėjusi skyrybų procesą.

Per daugiau nei dešimtmetį E. Maštavičienei Lietuvoje pavyko ne tik atsistoti ant kojų, bet ir įsitvirtinti. Ji kartu su partneriais Lietuvoje vysto verslą, o nuo spalio LRT TELEVIZIJOS žiūrovai ją išvyks projekte „Šok su žvaigžde“.