Veidai

2015.12.02 11:06

Kalėdų seneliai visame pasaulyje jau ruošiasi šventėms

Visam pasauliui pradedant pasiruošimą Kalėdoms, darbuotis skuba ir Kalėdų seneliai. Tiesa, kol kas ne pakuodami dovanas, o bėgdami šventinius maratonus.

Artėjant didžiosioms metų šventėms visame pasaulyje į gatves plūsta tūkstančiai Kalėdų senelių. Graikijoje į antrus metus vykstantį bėgimą šį kartą susirinko per tūkstantį įvairaus amžiaus entuziastų, pasipuošusių ryškiaspalviais kostiumais. Atėnų centre netrūko nei geros nuotaikos, nei šventinio šurmulio. 

Kiekvienas dalyvaujantis turi susimokėti simbolinį dalyvio mokestį, o surinktos lėšos skiriamos labdaros organizacijoms ir fondams, remiantiems įvairiomis ligomis sergančius vaikus.

„Bėgame ne šiaip sau. Bėgame dėl kilnaus tikslo. Aš esu mokytojas, čia atvykau kartu su savo mokiniais. Labai džiaugiamės, galėdami prisidėti“, – pasakojo vienas iš bėgimo dalyvių.

Kalėdų seneliai bėgo ir Kinijoje, o Kalėdų seneliai, kuriems bėgti nepavyko, kartu su savo palydovais bei angelais susitiko Vokietijoje. Per kasmetinį susirinkimą, vykstantį nuo 1949-ųjų Berlyne, buvo tradiciškai aptartas pasiruošimas šventiniam laikotarpiui.

Daugiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.