Veidai

2015.11.27 15:37

„Ikea“ sukūrė būstus pabėgėliams

DELFI.lt 2015.11.27 15:37

Nuo šiol „Ikea“ siūlo ne tik baldus namams ir namų apyvokos daiktus prieinamomis kainomis, tačiau taip pat ir pabėgėliams skirtas laikinas pastoges. „Ikea“ antrą kartą imasi tokio pobūdžio bendradarbiavimo tam, kad sukurtų saugią ir pabėgėliams itin reikalingą laikiną pastogę.

Šių metų kovo mėn. Jungtinių Tautų (JT) Pabėgėlių agentūra kreipėsi į „Ikea“, kad ši pagamintų 10 tūkst. surenkamų pastogių, pakeisiančių palapinių miestelius, dygstančius visame pasaulyje, rašo housetohome.co.uk.

Panašu, kad Šveicarija nusprendė sekti JT Pabėgėlių agentūros pavyzdžiu ir įsigyti „Ikea“ pagamintų surenkamų namų, padėsiančių suvaldyti pastaruoju metu Europoje pagreitį įgavusią pabėgėlių krizę, smogusią ir Šveicarijos šiaurinėje dalyje esančiam Argau kantonui.

60 surenkamų būstų įsigijusi Šveicarijos valdžia numato, kad šie būstai iki 2016 m. laikinu prieglobsčiu taps 300 pabėgėlių, o po dviejų metų 2018 m. šias pastoges ketinama išmontuoti. Šiuo metu Šveicarijoje glaudžiasi 3500 pabėgėlių, nors ši šalis turi ambicijų priimti net 50 tūkst. prieglobsčio prašančiųjų. Jei ši schema suveiks tinkamai, „Ikea“ gali tikėtis kur kas didelio užsakymo. Šie laikini būstai surenkami vos per keturias valandas ir tam nereikia jokių įrankių, o vieneto kaina vidutiniškai tesiekia 1200 svarų (1707 eurus).