Veidai

2012.06.17 15:09

Šliuožti bangomis sugeba ir šunys

Jungtinėse Valstijose meną šliuožti bangomis parodė ir šunys. Vertinamas ne tik pasitikėjimas ir mokėjimas laikytis ant banglentės, reikia turėti ir stiliaus pojūtį.

Jungtinėse Valstijose meną šliuožti bangomis parodė ir šunys. Vertinamas ne tik pasitikėjimas ir mokėjimas laikytis ant banglentės, reikia turėti ir stiliaus pojūtį.

Banglentininkų varžybos – tikrai niekuo nestebinantis renginys, bet Pietų Kalifornijoje savo gabumų parodyti susirinko daugiau nei 50 šunų. Varžybos kasmet vis populiaresnės ir rengiamos jau 7 kartą, o šunys ant banglenčių pradeda lipti jau ne tik Pietų Kalifornijoje, bet ir kitur pasaulyje.

Kiekvienas dalyvis pasirodyti turi 10 minučių. Vertinami du geriausi šliuožimai.

„Ko mes ieškome? Tai gali būti čiuožimo ilgis, gal kažkokie papildomi šuns gabumai, taip pat apranga, gal akiniai ar kas nors panašaus. Visada ieškome kažko išskirtinio“, – sakė varžybų teisėjas Teevanas McManusas.

Daugeliui į šias varžybas susirinkusių – tai ne šiaip pramoga, bet gyvenimo būdas.

„Turiu dėl to pamišusią žmoną, kuri, kai mes turėjome restoraną Naujajame Džersyje, man pasakė: „Žinai, ką? Mačiau straipsnį apie šunis banglentininkus Pietų Kalifornijoje. Važiuoju į Kaliforniją ir parodysiu Louie, kaip tai daroma“. Visi manė, kad ji pamišusi. Mes čia atvažiavome, Louie pradėjo lankyti pamokas ir jam patiko, pardaviau verslą, persikraustėm čia, nuo to laiko [esame] kartu ant banglenčių“, – sakė vieno šuns banglentininko šeimininkas Richas Berlinas.

Mažų šunų kategorijoje pirmoji vieta atiteko australų aviganei. Komanda, banglenčių sportu užsiiminėjanti jau penkerius metus, tokį apdovanojimą namo parsiveža trečius metus iš eilės.

„Tokie renginiai gali kelti streso, todėl visada po to grįžtame namo ir čiuožiam banglente tiesiog dėl smagumo, labai atsipalaidavus“, – sakė čempionės šeimininkas Michaelis Uy.

Varžybų nugalėtojai gauna specialųjį atostogų paketą viešbutyje ir maisto šuniui. Šiemet visi per varžybas surinkti pinigai atiduoti JAV gyvūnų globos draugijai.