Veidai

2020.08.10 12:27

Vaikystėje svajojo apie futbolą, bet tapo vienu tituluočiausių Ispanijos aktorių: Antonio Banderasui – 60

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.08.10 12:27

Rugpjūčio 10 dieną 60-ąjį gimtadienį švenčia ispanų aktorius Antonio Banderasas. Nors jis dabar puikiai atpažįstamas iš kino ir televizijos ekranų, jaunystėje ketino sukti visai kitu karjeros keliu, kurį sustabdė trauma. Jis svajojo tapti futbolininku.

A. Banderasas gimė 1960-aisiais Malagoje, Ispanijoje. Vaikystėje svajones tapti garsiu futbolininku sugriovė lūžusi pėda, todėl ėmėsi vaidybos studijų.

Jis sugeba būti ir Zoro, ir režisieriaus Pedro Almodóvaro ikona: Antonio Banderasas mini 60–metį

Nesulaukęs nė 20-ies A. Banderasas išvyko į Madridą siekti aktoriaus karjeros. Netrukus ėmė dirbti Nacionaliniame Ispanijos teatre. Ten jį ir pastebėjo režisierius Pedras Almodovaras, pasikvietęs vaidinti viename savo filmų. Taip prasidėjo jų ilgametis bendradarbiavimas, A. Banderasui atnešęs šlovę ir Holivude.

Tikruoju A. Banderaso proveržiu kine laikoma 1993-ųjų juosta „Filadelfija“, kur jis vaidino drauge su aktoriumi Tomu Henksu. Vėliau vaidino tokiose garsiose juostose kaip „Interviu su vampyru“, „Desperado“, „Zoro kaukė“. A. Banderaso balsą galima išgirsti ir antroje filmo „Šrekas“ dalyje.

A. Banderasas – vienas tituluočiausių Ispanijos aktorių, kartą nominuotas ir „Oskarams“ už pagrindinį vaidmenį filme „Skausmas ir šlovė“.