Veidai

2020.08.08 22:53

Ant „Būk artistas“ scenos – arijas traukiantis Gustavas ir pirmieji žinomų atlikėjų pasirodymai

archyviniai įrašai
LRT.lt2020.08.08 22:53

Ar kada girdėjote, kaip Audrius Rakauskas-Gustavas traukia arijas iš miuziklų? Ar žinote, kad vienas politikas kažkada vedė laidas? Ar pamenate, kaip per du dešimtmečius pasikeitė šiandien gerai žinomi atlikėjai? LTV televizijos laidos „Būk artistas“ archyve – daugybė netikėtų pasirodymų.

LTV eteryje laida „Būk artistas“ pasirodė 2001-aisiais. Laidoje savo talentus galėjo pademonstruoti paprasti žmonės, o jų saviraiška nebuvo ribojama. Pasirodydavo ir žinomi atlikėjai, dažniausiai po savo pasirodymų užimdavę kėdę Vilkų komisijoje, sprendusioje, kurie atlikėjai verti vakaro artisto titulo. Kartais savo talentus atskleisdavo tie, kuriuos žiūrovai paprastai būdavo įpratę matyti kitokiuose amplua – žurnalistai, kūrėjai.

„Žmonės siųsdavo įrašus, kai kurie būdavo įdomūs ir žavūs nuoširdumu, savitumu, nors ir nebuvo profesionalūs. Tad nusprendėme rengti laidą, kurioje pasirodo žmonės be savo pagrindinės profesijos svajojantys pasireikšti scenoje“, – apie idėjos gimimą yra pasakojusi viena iš laidos kūrėjų Vilija Grigonytė.

Maždaug prieš šešiolika metų laidos vedėjo vairą savo rankose laikė politikas, dabar Visuomenės informavimo grupės vadovo pareigas einantis Giedrius Surplys.

„Televizija toks dalykas, kuris pagauna ir ilgai nepaleidžia. Vis dėlto, seniai tai buvo ir prisiminimai po truputėlį blėsta. Vis rečiau ir žmonės prisimena, kad kadaise aš darbavausi prieš kameras“, – portalui LRT.lt praėjusiais metais duotame interviu sakė jis.

Būk artistas. Giedrius Surplys

G. Surplys tąkart svarstė, kad tai buvo viena pirmųjų tokio pobūdžio laidų Lietuvoje: „Galima sakyti, kad pas mus šią gražią idėją atnešė V. Grigonytė. Būtent šiame šou pirmą kartą pamačiau atlikėjus Jurgą Šeduikytę, Oną Kolobovaitę, Jurgį Brūzgą, Rafailą Karpį ir kitus. Su daugeliu projekte sutiktų žmonių dar ir šiandien susitikę maloniai pasisveikiname bei pabendraujame.“

Laidoje savo talentus atskleidė ne tik šiandien žinomi atlikėjai tuo metu žengę pirmuosius žingsnius, o ir televizijos laidų autoriai bei vedėjai. Ar kada girdėjote, kaip arijas iš miuziklo „Velnio nuotaka“ traukia Audrius Rakauskas-Gustavas?

Būk artistas. Audrius Rakauskas

Savo jėgas ant scenos išbandė ir žinomas kino operatorius Algimantas Mikutėnas, įamžinęs filmus „Mano mažytė žmona“, „Dievų miškas“, „Nuodėmės užkalbėjimas“ ir kt.

Kaip ir minėjo G. Surplys, projekte pirmą kartą daugelis televizijos žiūrovų išvydo ir Jurgą Šeduikytę. Po to „Būk artistas“ scenoje atlikėja pasirodė dar ne kartą.

Būk artistas. Jurga Šeduikytė

Ne kartą konkurso „Dainų dainelė“ laureate tapusi šiandien žinoma operos solistė Ona Kolobovaitė taip pat pasirodė laidoje.

Ji ne vienintelė orperos solistė, kuri varžėsi dėl „Būk artistas“ apdovanojimo. Su vaikinų ansambliu pasirodė ir Rafailas Karpis.

Būk artistas. Rafailas Karpis

Laidos scena bent nedideliu tramplinu į žinomumą tapo ir Jurgiui Brūzgai, šiandien taip pat neretai matomam televizijos eteryje – jis ne kartą laimę bandė nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, projekte „Dainuokim kartu.“

Būk artistas. Linas Adomaitis
Pramoginės muzikos konkursas "Būk artistas" (pusfinalis)
Pramoginės muzikos konkursas "Būk artistas". 2001m.sezono laureatų koncertas
Pramoginės muzikos konkursas "Būk artistas"
Pramoginės muzikos konkursas "Būk artistas"
Pramoginės muzikos konkursas "Būk artistas"