Veidai

2020.08.14 08:26

Merūnas kviečia aplankyti Kauną – ypatingus sentimentus jaučia vietai, kurioje sutiko žmoną

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.08.14 08:26

Visiems, kas šią vasarą daugiau keliauja po Lietuvą, operos solistas Merūnas Vitulskis siūlo užsukti į jo gimtąjį Kauną. „Miestas įgauna naują dvasią ir nušvinta naujomis spalvomis. Sostinė tikrai turi, ko pasimokyti“, – portalui LRT.lt sako jis ir patikina, kad čia tikrai patiks vertinantiesiems šalies istoriją ir norintiesiems apie ją daugiau sužinoti.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės pasakoja apie tai, ką planuojantieji atostogas Lietuvoje gali pamatyti bei nuveikti jų gimtuosiuose miestuose.

„Pastaruoju metu mano vaikams labai įdomi karo istorija, jiems įdomu, kas su kuo kariavo, kodėl, kokie buvo naudojami ginklai, kokias paslaptis saugo pilkapiai, jiems įdomios vietos, kuriose atgulė už laisvę kovoję lietuviai. Taigi, esame aplankę visus sostinėje ir Kaune esančius bunkerius bei fortus.

Rekomenduočiau užsukti į Kauno tvirtovės IX fortą ir užsienio svečius ten nusivežti. Ten – visa ko esmė, nemažai ašarų ir kraujo pralieta. Vieta turi savitą aurą, o ir šiaip besidairant galima išvysti gražių vaizdų, įspūdingą paminklą. Vaikams ten tikrai įdomu“, – patikina Merūnas. Tiems, kas domisi panašia tematika, jis taip pat siūlo apsilankyti Karo muziejuje, pabūti jo sodelyje, pamatyti Laisvės statulą.

Besidomintiesiems istorija jis siūlo nepravažiuoti ir Kauno pilies, ji pastaruoju metu pasitinka atsinaujinusi ir sutvarkyta: „Atsimenu, mano vaikystėje paupys buvo pilnas šiukšlių, apleistas. Svarstydavau, ar ta vieta kada nors įgaus naują spalvą. Vis dėlto anksčiau nė nepagalvodavau, kad vieną dieną ten bus nuostabus krantas, čia galės lakioti vaikai, antis šerti.

Labai džiaugiuosi, kad šiandien tai vieta, į kurią norisi sugrįžti ir kitus pakviesti. Pats ketinu netrukus tą pilį vėl aplankyti.“

Ypatingus sentimentus Merūnas jaučia Laisvės alėjai, tapusiai vienu iš Kauno simbolių. „Visada smagu bent viena akimi pamatyti miesto centrą. Čia man sukyla daug šiltų prisiminimų. Kadangi pats buvau centro vaikas, eidamas į mokyklą ar būrelius žingsniuodavau alėja.

Vėliau čia sutikau savo gyvenimo meilę Eriką, su ja jau šešiolika metų drauge. Laisvės alėjoje vyko visi mūsų pasimatymai, susitikimai su draugais... Žinoma, džiugina, kad ši vieta taip atsinaujino“, – sako Merūnas.

Taip pat skaitykite