Veidai

2020.08.09 08:37

Serena Williams prisipažino kenčianti nuo migrenos priepuolių, stresas dėl COVID-19 juos paaštrino

LRT.lt2020.08.09 08:37

Ne vienus metus siaubingus migrenos priepuolius kenčiančiai Serenai Williams prasta sveikata daug sykių kišo koją profesionalios tenisininkės karjeroje, tačiau nesutrukdė skinti čempionės laurų. Vis dėlto per pandemiją dėl COVID-19 patirtas stresas skausmus paaštrino ir dar labiau apsunkino sportininkės, dvejų metukų mergaitės mamos gyvenimą, rašo „People“.

S. Williams yra žaidusi įvairiomis aplinkybėmis – nepaisydama peties uždegimo, kelio skausmų ar net nėštumo, kai 2017 m. jau besilaukdama dukrelės Olympios laimėjo atvirąjį Australijos teniso čempionatą. Tačiau jos gerbėjai net neįsivaizdavo, kad 23 pergales Didžiojo kirčio turnyruose ji nuskynė dažnai besigrumdama su nematomu priešu – migrena.

Keturis kartus Olimpinių žaidynių dalyvė, 38-erių tenisininkė periodinius migrenos priepuolius kenčia maždaug nuo dvidešimties, kai pirmą kartą susidūrė su šio negalavimo kamuojamiems žmonėms taip gerai pažįstamu „sekinančiu tvinkčiojančiu skausmu“.

S. Williams buvo sunku paaiškinti iki 2012 m. ją treniravusiam tėčiui Richardui, kodėl saulės šviesa kasdienėse treniruotėse jai sukeldavo nepakeliamą skausmą.

„Migrena nėra kelio trauma – jos neįmanoma fiziškai pamatyti, – aiškina ji leidiniui „People“. – Negali tiesiog pasakyti: „Žinai, tėti, man migrena. Aš nebežaisiu.“ Žmonės sakys: „Nematau patinimo. Nematau nubrozdinimų. Susiimk.“ Esu pratusi žaisti, kęsdama skausmą.“

S. Williams teigia, kad buvo labai daug varžybų, kai jai tiesiog tekdavo nugalėti migrenos priepuolius, pavyzdžiui, kad ir 2001 m. susitikimas Sidnėjuje su Martina Hingis, kurį S. Williams pralaimėjo.

„Negali nueiti į spaudos konferenciją ir į žiniasklaidos atstovų klausimą: „Kas nutiko?“ atsakyti: „Žinote, man buvo migrenos priepuolis“, – sako ji. – Turėjau rasti būdą, kaip su tuo susitvarkyti.“

Anksčiau S. Williams patiriami migrenos priepuoliai būdavo pakankamai reti ir sportininkė rado būdų, kaip juos įveikti. Tačiau kovą, kai visa šeima – S. Williams, jos vyras Alexis Ohanianas ir jų beveik trimetė dukrelė Olympia – buvo priversti užsidaryti namuose karantinui, kaip ir didesnė dalis kitų JAV gyventojų, migrenos priepuoliai tapo sportininkės kasdienybe.

„Tai sukelia didžiulį stresą, – sakė ji apie COVID-19 pandemiją. – Man teko susidurti su didžiuliu stresu ir nežinomybe, ir dalykais, prie kurių nebuvau pratusi, todėl manau, kad visa tai susidėjo ir migrenos priepuoliai tapo dažnesni.“

S. Williams neapleido treniruočių, tačiau tuo pačiu metu rengė Olympiai princesių šokių vakarėlius, kepė pyragus, važinėjosi kartu su mergaite paspirtukais. „Aš būdavau labai įsitempusi su vaiku visą dieną, o vakare prasidėdavo migrenos priepuoliai“, – pasakoja ji.

Ieškodama pagalbos S. Williams kreipėsi į gydytoją, kuris išrašė vaistą, galintį palengvinti migrenos simptomus. Jis tenisininkei labai padėjo čempionato metu, todėl ji sutiko tapti šio medikamento informacijos kampanijos atstove.

S. Williams labai džiaugiasi, kad galų gale rado priemonę, kuri padeda tvarkytis su migrenos priepuoliais, besiruošiant atvirajam Jungtinių Amerikos Valstijų čempionatui, kuris dėl pandemijos vyks be žiūrovų.

„Visuomet žaidžiau palaikant gausiai susirinkusiems žiūrovams, – sako ji. – Kaip man seksis be palaikymo? Net nežinau. Tačiau į visa tai žvelgiu kaip į dar vieną patirtį. Keistą patirtį.“

Taip pat skaitykite