Veidai

2020.08.11 08:00

Vaiva Rykštaitė: prieš dukroms stojant mokytis, patarsiu ir joms paragauti juodo darbo

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.08.11 08:00

Knygų autorė, rašytoja Vaiva Rykštaitė yra išbandžiusi daugybę skirtingų darbų ir profesijų – nuo merginos, nešiojančios raundų numerius bokso ringe, iki namų tvarkytojos ar jogos trenerės. „Visos patirtys yra svarbios, jei jose neužstringame“, – portalui LRT.lt sako ji.

Vasara – ne tik atostogų, bet ir naujų patirčių metas, kai moksleiviai ar studentai suka galvas, kaip užsidirbti, ir susiranda pirmuosius savo darbus. LRT.lt tęsia tekstų ciklą apie žinomų žmonių ir kūrėjų vasaros darbus, pirmuosius uždarbius.

„Pirmi mano darbai buvo susiję su modelio darbu. Jie buvo ne visai legalūs, nes buvau nepilnametė, todėl tai reikėjo nuo daug ko slėpti. Šešiolikos su trumpu sijonu nešiojau raundų numerius bokso ringe, už vakarą gavau gal penkiasdešimt litų.

Netrukus po to, septyniolikos metų, buvau body art (tapybos ant kūno) modelis. Dirbau keturias dienas kažkokioje parodoje rūmuose „Litexpo“, keldavausi pusę penkių ryte, kad man ant veido ir krūtinės išpieštų meną. Tada važiuodavau nejudėdama kaip lėlė į Vilnių ir ten atstovėjusi visą dieną grįždavau į Kauną. O tada lėkdavau į pasimatymą, nes buvau labai įsimylėjusi.

Už tas keturias dienas gavau šešis šimtus litų ir už juos nusipirkau gėlėtą maudymosi kostiumėlį, sportbačius ir šortukus, plaukų tiesinimo žnyples. Labai tausojau tuos daiktus, nes sunkiai uždirbau. Žnyples dar ir dabar kažkur turiu“, – pasakoja V. Rykštaitė.

Ji galėtų ilgai vardyti, kokių dar darbų ir profesijų yra išbandžiusi: „Turėjau savo dėvėtų drabužių parduotuvę „Skudurinė Onutė“, pas tėtį notaro biure kavą nešiojau, popierius dėliojau. Londone dirbau pardavėja, slauge, vintažo prekeive, dar porą dienų esu bandžiusi valyti vieno žmogaus namus ir keturias valandas padirbau padavėja, bet buvau šokiruota, kaip sunku, ir tą darbą mečiau.“

Išvykusi į Indiją, Vaiva dirbo jogos mokytojo asistente, o Havajuose, kur gyvena jau maždaug šešerius metus, – jogos mokytoja. „Tiesa, čia dar porą mėnesių dirbau kavinėje. Išmokau daryti espresą, latę ir kepti bandeles. Labai patiko.

Į kiekvieną darbą ir turbūt į gyvenimą žiūriu kaip į nuotykį, daug ką pabandyti svarbu, bet pagrindiniai mano tikslai gyvenime yra turinio kūrimas (rašymas, balsu įrašomi pokalbiai su žmonėmis per mano kuriamus IG live) ir joga“, – pasakoja šiandien žinoma knygų vaikams ir suaugusiesiems autorė, taip pat rašanti straipsnius ir interviu žurnalams. Kartą per savaitę jos tekstai publikuojami ir portale LRT.lt.

„Savo dukroms patarsiu prieš stojant mokytis amato ar profesijos gerus metus pavalkatauti, paragauti juodo darbo, tada aiškiau supras pinigų ir išsilavinimo vertę. Visos patirtys yra svarbios, jei jose neužstringame“, – priduria V. Rykštaitė.

Taip pat skaitykite

Populiariausi