Veidai

2020.08.05 13:41

Pakruojo dvare – dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės gėlių tapybos pamoka

LRT.lt2020.08.05 13:41

Pakruojo dvare pastaruoju metu kiek kitaip skleidžiasi gėlių grožis. Dvaras ir jame vykstantis festivalis tapo vieta, kur menininkai vyksta kurti ir atskleisti savo kūrybiškumo. Prieš kelias dienas čia rinkosi moterys tapyti ir pasisemti įkvėpimo drauge su žinoma dizainere, prieš kurį laiką save atradusią kaip tapybos mokytoją – Viktorija Jakučinskaite, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Meninį išsilavinimą turinti ir nuo pat vaikystės dailininke svajojusi tapti garsi mados kūrėja Viktorija Jakučinskaitė džiaugiasi grįžusi prie ilgametės aistros tapyti, o kartu ir perduoti sukauptą žinių bagažą bei padrąsinti kitas moteris išlaisvinti savo kūrybines galias.

Šiuo metu vienas pagrindinių pamokose tapomų objektų – gėlės, tad natūralu, kad žinoma moteris nusprendė dvi savo tapybos pamokas perkelti į gėlėčiausia vieta Lietuvoje tituluojamą Pakruojo dvarą ir ten vykstantį gėlių festivalį.

Pasak V. Jakučinskaitės, gėlės asocijuojasi su tobulu grožiu ir jas gali tapyti kiekvienas: „Yra suteikiama didelė laisvė, kaip tai daryti, o ir pats gėlės objektas pradedančiajam yra itin tinkamas – juk nebūna negražių gėlių, o ir jas įamžinti drobėje tiesiog negali nepavykti – jos tarsi pačios susikomponuoja tarpusavyje“.

Pats dvaras menininkei suteikia taip pat nepaprastai didelį įkvėpimą. Čia ją žavi istorinė atmosfera, dvaras kaip kultūros židinys, kur tiesiog bujoja kūrybiškumas.

„kiekviena dvaro kertelė mane įkvepia ne tik kūrybai, bet ir kitokiam gyvenimo būdui, elgsenai, grožio kūrimui aplink. Niekaip negaliu likti abejinga toms puošnioms salėms, baldams, detalėms. Gyvenimas persikelia tarsi į kitą lygmenį“, – sako V. Jakučinskaitė.

Gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas“ Pakruojo dvare kviečia grožėtis gėlėmis, jų kompozicijomis, visa įamžinti nuotraukose, drobėje, stebėti iš šono ar būti čia vykstančių plenerų dalimi. Taip pat mėgautis klasikinės muzikos skambesiu, V. Šekspyro įkvėptais gatvės teatro pasirodymais po atviru dangumi, kurie vyksta kiekvieną dieną visą vasarą iki pat pirmųjų rudens šalnų.