Veidai

2020.08.06 07:36

Andrius Mamontovas prisiminė su broliu kaip pokštą išleistą kasetę: ten buvo genialių tekstų

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakarėja su Martynu Starkumi“, LRT.lt2020.08.06 07:36

Gyvenime pavyksta ne visada, tad kūryboje turi su savimi būti ypač sąžiningas, įsitikinęs LRT TELEVIZIJOS laidos „Vakarėja su Martynu Starkumi“ pašnekovas, dainininkas Andrius Mamontovas. Jis neslepia, kad vis labiau jį muzikoje traukia tamsios spalvos, o pagundai daryti tai, ko iš jo tikimasi, atlikėjui pavyksta atsispirti.

„Man patinka tamsios spalvos. Kuo toliau, tuo labiau jos patinka. Manau, turi būti sąžiningas prieš save bent jau savo kūryboje. Ne visada išeina būti sąžiningiems gyvenime, nors stengiamės, bet kūryba – ta vieta, kur turi būti ypač sąžiningas. Visada yra pagunda pataikauti, daryti tai, ko iš tavęs laukia, bet yra ta kita tavo dalis, kuri nori kalbėti kitomis temomis“, – apie dabartinį kūrybinį kelią kalba atlikėjas.

Metų pradžioje pasirodė naujas A. Mamontovo albumas „Perlai ir sakuros“, tačiau kuriam laikui sustojęs pasaulis sutrukdė jį pristatyti kaip įprastai. Tai, kas buvo suplanuota prieš pusę metų, įgyvendinama tik dabar, pažymi jis.

Tik kartą atliktą savo lyrinę dainą pamatęs Andrius Mamontovas: šio įrašo neturiu – aš jo ieškojau

Naujas dainų rinkinys buvo išleistas vinilinėje plokštelėje. Pasak dainininko, gyvenant tokiame greitame ir vis greitėjančiame pasaulyje šitokia albumo forma sustabdo mūsų gyvenimą: prieš uždedant plokštelę reikia nuvalyti patefoną, uždėti adatą, vėliau – pakeisti plokštelės pusę... „Plokštelės klausymas tiesiog pritraukia tavo dėmesį prie muzikos“, – sako laidos svečias.

A. Mamontovas džiaugiasi, kad būdamas Los Andžele turėjo galimybę susipažinti su žmogumi, kuris dirba „Marvel“ kino studijoje, kuriančioje filmus apie superherojus, ir piešia superherojų kostiumus. Minėtas žmogus sutiko papuošti ir dainininko naujojo albumo viršelį, jame pavaizdavo kosmonautą – vieną iš albumų iliustruoti kosmonautu A. Mamontovas norėjo visada.

Manau, turi būti sąžiningas prieš save bent jau savo kūryboje. Ne visada išeina būti sąžiningiems gyvenime, nors stengiamės, bet kūryba – ta vieta, kur turi būti ypač sąžiningas.

Laidoje „Vakarėja su Martynu Starkumi“ atlikėjas prisiminė, kaip su broliu Justu Mamontovu kadaise nusprendė patrolinti šou verslą. Tuo metu buvo ypač populiarūs baliai bei per jas grojančios baliams skirtos kasetės. Tokią, tik truputį kitokią kasetę nusprendė išleisti ir broliai Mamontovai, pirmiausia įkūrę grupę „Tiražas“. Kasetę jiedu pavadino taip – „Priešpaskutinis balius“.

„Mano brolis tuo metu jau užsiiminėjo leidyba, bendraudavo su prekybininkais. Tais laikais kasetės būdavo kioskeliuose. Atvažiuodavo pirkėjai, paklausydavo kasetės pradžios, eis ar neis. Jei eis, iš karto imdavo. „Priešpaskutinio baliaus“ pardavėme kokius 3000 kasečių. Tai nebuvo daug, bet labai džiaugėmės.

Mūsų sumanymas buvo toks: kai užsidedi kasetę, tau atrodo, kad tai eilinė balių kasetė. Prasideda ritmas, čiastuška... Atrodo, eina normalus balius, o paskui prasideda keisti žodžiai, pakeistos dainos. Kai klausai antros kasetės pusės... Viena kasetės pusė buvo „Blaivioji“, kita – „Girtoji“. Ten buvo genialių tekstų, link kasetės galo tekstai buvo tokie: sausio mėnesį mirusius, prašom atsistot. <...> Nežinau, kas galėtų ištverti visą tą kasetę. Mums patiems gale buvo sunku“, – juokiasi A. Mamontovas.

Plačiau – rugpjūčio 1 d. laidos „Vakarėja su Martynu Starkumi“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Taip pat skaitykite

Tik kartą atliktą savo lyrinę dainą pamatęs Andrius Mamontovas: šio įrašo neturiu – aš jo ieškojau