Veidai

2020.08.05 13:16

Zita Kelmickaitė domisi mineraliniu vandeniu: po 15 minučių tampa tinkamas tik apsiplovimui

LRT.lt2020.08.05 13:16

LRT laidų vedėja Zita Kelmickaitė šią vasarą keliauja po Lietuvą. Drauge su projekto „Vasara su Zita“ komanda vis dar nepalieka Birštono. Po išbandytų purvo procedūrų sveikatingumo centre, Z. Kelmickaitė domisi švaresne sveikatingumo alternatyva – mineraliniu vandeniu.

Birštono turizmo informacinio centro vyr. specialistas Juozas Aleksandravičius sako, kad Birštonas – unikali Lietuvos vieta, kuri po savimi neturi gėlo vandens.

Zita Kelmickaitė Birštone ragauja mineralinį vandenį: ar egzistuoja ir skanus, ir sveikas?

„Maždaug 13 kv. km plote, kituose šaltiniuose pėdsakai yra net 60 km plote, po mūsų kojomis yra vien mineraliniai vandenys. Įvairaus sūrumo. Turime vieną gręžinį – pusę Negyvosios jūros sūrumo“, – teigia J. Aleksandravičius.

Z. Kelmickaitei paklausus, kas tokį vandenį geria, J. Aleksandravičius pajuokauja, jog dar ir pinigus už šį vandenį reikia mokėti.

„Iš tiesų viešajam interesui visi šaltiniai, gręžiniai biuvetėse yra nemokamai“, – skuba pridurti J. Aleksandravičius.

Anot laidos „Vasara su Zita“ pašnekovo, mineralinis vanduo turi būti siurbčiojimas iš specialios metodikos įrankio, skirto sveikatinimuisi – gertuvėlių. Vanduo geriamas per esančią rankenėlę iš dugno. Toks siurbčiojimo būdas yra būtinas norint, kad mineralinis vanduo neturėtų sąlyčio su deguonimi, kad jis būtų kuo ilgiau sveikesnis ir nesioksidavęs. Kitu atveju, mineraliniuose vandenyse esanti geležis, veikiama saulės šviesos ir deguonies, vasarą per 15 minučių suyra, iškrenta nuosėdomis, apsiblausia ir vanduo iš organizmui naudingo, tampa kenksmingu.

„Klausykite, bet jeigu dabar žmogus nežino visų šitų išvedžiojimų, nueina į biuvetę ir prisipila visą tą bambalį?“ – klausia Z. Kelmickaitė.

J. Aleksandravičius išlieka kategoriškas – toks vanduo jau po 15 minučių tampa niekinis.

„Jis tinka tik kojų vonelėms ar apsiplovimams. Bet vidaus organams gerti jis jau yra pasenęs“, – teigia pašnekovas.

J. Aleksandravičius primena, kad šiandien jau ir biuvetėse kabo užrašai, siūlantys mineralinio vandens nepadauginti. Tokie mineraliniai vandenys kaip „Vytautas“ ar „Birutė“, kuriuos matome supilstytus į butelius ir pardavinėjamus didžiuosiuose prekybos centruose, jau yra išfiltruoti, iš jų yra išvalyta geležis.

„Gerti šiltą vandenį, ar gerti šaltą? Gydo skirtingus dalykus. Gerti valgio metu, prieš valgį, po valgio – gydo dar tris mūsų negalavimus. Gerti greitai, godžiai, dideliais gurkšniais ir siurbčioti iš tokių gertuvėlių 15 minučių gydo dar kitus dalykus“, – anot J. Aleksandravičiaus, gydytojai per šimtus metų kurortuose jau yra atidirbę vandens gėrimo metodiką.

Pašnekovas sako, kad jo sudėjimo vyrui norma per dieną išgerti mineralinio vandens yra 160-200 gramų vienu ypu. Vartojant, pavyzdžiui, pusę litro ir daugiau, mineralinis vanduo pradeda veikti sveikatą neigiamai.

„Savigyda, be gydytojo, nėra racionalus dalykas“, – įspėja J. Aleksandravičius.

Parengė Gretė Maziliauskaitė.

Taip pat skaitykite