Veidai

2020.08.07 07:50

Dainių Kazlauską pamilti šokį paskatino meilė mamai: pasakė – jei „nepraeisi“, nebegrįžk

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakarėja su Martynu Starkumi“, LRT.lt2020.08.07 07:50

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakarėja su Martynu Starkumi“ aktorius ir režisierius Dainius Kazlauskas pasidalijo keletu prisiminimų iš vaikystės ir jaunystės. Pavyzdžiui, kaip nuvestas į atranką ir supratęs, kad į šokių grupę patekti nepavyks, sumaniai išsprendė situaciją. „Eina vadovė: tu pasilik, tu pasilik... O pro mane praėjo. Pasižiūriu į eilės galą, perbėgu į kitą pusę ir atsistoju“, – juokiasi jis.

D. Kazlauskas dėl darbų trūkumo nesiskundžia – veiklos turi, turėjo ir karantino metu: ruošiasi keliems pastatymams, rašo pjeses, verčia. Tačiau veiklų įvairovė ypač pasijautė per karantiną, kai dar teko užsiimti buitimi, būti vaikų mokytoju.

„Buvome įkibę į mokslus, šiaip bendravimą. Galvoju, buvo gražus laikmetis todėl, kad paskutiniu metu dažnai išvykdavau iš namų, pasirodydavau epizodiškai. Galima sakyti, vėl grįžau namo, iš naujo pajutau, ką reiškia būti namuose. Dabar ir mano sodas pats geriausias“, – pasakoja pašnekovas.

Aktorius laidoje nusikėlė į jaunystę, prisiminė, kaip viename pirmųjų savo filmų pavadinimu „Džiazas“ vaidino, kad groja bosine gitara. Groti gitara D. Kazlauskas iki šiol nemoka, bet gitaristą jam teko vaidinti nesyk.

Tačiau vienetai žino, kad aktoriaus debiutas įvyko „Nindzių filme“. „Tai buvo pirmas ar antras kursas, mes, režisieriai, nutarėme padaryti rimtą kovinį filmą. Tada buvo dar sovietiniai laikai, buvo tokie raudoni plakatai su užrašais... Naktį juos nufirfinome, mūsų mergaitės iš jų pasiuvo mums rūbus ir buvo žiauriai juokinga. Siužetas buvo, bet, aišku, trumpas: įėjo vienišas kovotojas, susitiko su blogiečiais, visus ištaškė...“ – juokiasi laidos svečias.

Jei apie nindzes jo gyvenime žino nedaug kas, turbūt visi, pažįstantys D. Kazlauską, kaip aktorių, gerai žino, kad jis – puikus šokėjas. Vaikystėje pamilti šokį – tiksliau, apgauti šokių vadovę, – paskatino meilė mamai, prisipažįsta jis.

„Ji išleisdama mane pro duris pasakė: jei nepraeisi, nebegrįžk. Drebančiomis kojomis nuėjau į tą atranką, išstatė vaikus, vadovė parodė keletą žingsnelių. Kojos pynėsi. Niekaip. Stovi išbalęs ir supranti... Eina vadovė: tu pasilik, tu pasilik... O pro mane praėjo. Pasižiūriu į eilės galą, perbėgu į kitą pusę ir atsistoju. Ji ėjo, ėjo: ir tu pasilik“, – prisimena žinomas vyras.

Dainius Kazlauskas: filmuose du kartus teko groti gitara, nors to daryti nemoku

Įdomu tai, kad vėliau jis tapo vienu geriausių šokėjų, nors ir teko trejus metus atkentėti. Parodyti, kaip geba šokti, D. Kazlauskui yra tekę ir filmuose. Pavyzdžiui, kino juostoje „Nematoma“ žiūrovai su žavesiu stebėjo nuostabų aktoriaus vaidmenį.

Tiesa, jis net neturėjo tapti aktoriumi – planavo stoti į konservatoriją mokytis choreografijos ir šokio. Tačiau jo partnerė buvo metais jaunesnė, tad jam teko arba eiti į armiją, arba stoti kažkur mokytis. Įkalbintas klasės draugės D. Kazlauskas ėmė lankyti Gedimino Storpirščio „Elementoriaus“ dramos būrelį ir jam visai patiko.

„Ten susipažinau su dabar jau esančiais aktoriais. Ir visi sako: visi stosime į aktorinį. Sakau: ką reikia mokėti? „Nieko.“ Bet buvo vienas labai svarbus dalykas – kolokviumas, paskutinis pasikalbėjimas su visa profesūra. Kai manęs paklausė, koks spektaklis mėgstamiausias, buvo ta sekundė, kaip atsistoti ir nueiti per tuos šokius. Sakau: ai, žinot, nemačiau nė vieno spektaklio, bet norėčiau. Tai buvo signalas.

Tada viena moteris paklausė: gerai, o kokia jūsų mėgstamiausia knyga? Sakau: „Altorių šešėly“ paliko gilų įspūdį. Sako: labai įdomu, o kodėl „Altorių šešėly“? Sakau: tai yra vienintelė knyga, kurią aš perskaičiau. Sako: o kodėl jūs perskaitėt tą knygą? „Norėjau įsitikinti, ar galiu perskaityti knygą, kurioje yra 600 lapų.“ Mane priėmė su didžiausiomis išlygomis ir viena labai protinga moteris sakė: Dainiau, ar suprantate, kad turėsite mus pasivyti visais būdais? Ir aš pažadą ištesėjau“, – šypsosi pašnekovas.

Dabar aktoriui puikiai sekasi ne tik scenoje – jis jau 20 metų yra sėkmingai vedęs scenografę ir kostiumų dailininkę Indrę Pačėsaitę. Jiedu su žmona labai mėgsta keliauti automobiliu po Europos šalis ir, nors gali pasirodyti netikėta, jiems labiausiai patinka Bulgarija.

„Mes po visą Europą ieškojome, kur būtų galima rasti vietą, kur nėra žmonių. <...> Aišku, tai yra labai prasta didžioji Šventoji su airių darbininkais, popikčiais britais, vokiečiais, kuriems, kaip mums, svarbu šašlykas ir degtinė. Bet tai labai graži šalis, labai geras oras. Ir radome tokią vietą – 4 kilometrų tuščią pliažą“, – pasakoja D. Kazlauskas.

Plačiau – liepos 25 d. laidos „Vakarėja su Martynu Starkumi“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Taip pat skaitykite

Dainius Kazlauskas: filmuose du kartus teko groti gitara, nors to daryti nemoku