Veidai

2020.08.03 08:31

Automobilio avarijoje žuvo pirmoji Zen budizmo mokytoja lietuvė Myong Hae Sunim

LRT.lt2020.08.03 08:31

Myong Hae Sunim iškeliavo šeštadienį, skelbiama Kwan Um Zen budizmo mokyklos feisbuko puslapyje. Vienuolė žuvo autoavarijoje Plungės kelyje vėlų šeštadienio vakarą.

Myong Hae Sunim – pirmoji lietuvė, turinti teisę mokyti Zen budizmo, skelbiama Kwan Um Zen mokyklos Lietuvoje puslapyje internete. Šiuo mokymu ji susidomėjo 1991 m., Zen Meistrui Seung Sahnui lankantis Lietuvoje.

Tai paskatino dalyvauti daugelyje Zen atsiskyrimų Lietuvoje, Europoje, Azijoje ir JAV. 1996 m. tapo kandidate į vienuoles Pietų Korėjos Zen šventykloje. 1997 m. vienuolė persikėlė į Hong Kongą, Su Bong Zen vienuolyną, ir tapo Zen Meistrės Dae Kwan mokine.

Šioje intensyvia veikla pasižyminčioje didmiesčio šventykloje Myong Hae Sunim yra tarnavusi Vyriausiąja vienuole ir Jaunesniąja abate. 2016 m. Myong Hae Sunim tapo Zen Mokytoja Myong Hae Sunim JDPS, ceremonijoje dalyvaujant tarptautinės Kwan Um Zen mokyklos vadovaujantiems meistrams. Šiuo metu ji yra antroji vadovaujanti Mokytoja Su Bong Zen šventykloje.

Avarija įvyko Plungės rajone, Barenių kaime vėlų šeštadienio vakarą, kai susidūrė vilkikas ir du lengvieji automobiliai.

Kaip praneša Policijos departamentas, rugpjūčio 1 d. apie 22 val. 40 min. buvo gautas pranešimas, kad Berenių kaime, kelyje Mažeikiai-Plungė-Tauragė 51-ame kilometre, įvyko eismo įvykis.

Automobilio „Mercedes Benz S320“ vairuotojas, lenkdamas dešine puse važiuojantį automobilį „Toyota Auris“, vairuojamą moters, atsitrenkė į jo galinę dalį, kuris nuo smūgio išvažiavęs į priešpriešinę eismo juostą susidūrė su krovininiu automobiliu „Scania“, kurį vairavo vyras, gimęs 1970 m.

Ugniagesiams teko traukti po vilkiku įstrigusį automobilį. Patikslintais duomenimis, iš sumaitoto „Toyota Auris“ ištruktos dvi žuvusios moterys – vairuotoja ir keleivė. Dviems galimai eismo įvykį sukėlusiu automobiliu važiavusiems asmenims, sulaikytiems įvykio vietoje, nustatytas 1,78 bei dviejų ir 2,76 promilių girtumas.

„Iš pradžių buvo nustatyta, kad mirė vyras ir moteris, tačiau patikslinus informaciją, paaiškėjo, kad mirė dvi automobiliu „Toyota“ vykusios moterys. O šiandien į Plungės policijos komisariatą prisistatė dar trys vyrai. Jie pripažino galimai važiavę automobiliu „Mercedes Benz“ ir pasišalinę iš įvykio vietos. Šiuo metu yra tikslinamos detalės ir vyksta ikiteisminis tyrimas“, – LRT RADIJUI sako Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė.


Anot jos, pirminiais duomenimis, „Mercedes Benz“ autobilio greičiausiai vyko 5 asmenys, 2 liko automobilyje ir buvo sulaikyti policijos pareigūnų. Dabar vyksta apklausos.

Kaip praneša Policijos departamentas, kiti trys asmenys pasišalino iš įvykio vietos.

„Šiandien, rugpjūčio 2 d., į Plungės r. PK patys atvyko trys galimai automobiliu „Mercedes Benz S320“ vykę vyrai, kurie šeštadienį pasišalino iš eismo įvykio vietos. Jie apklausiami. Aplinkybės tiriamos“, – praneša Policijos departamentas.