Veidai

2020.07.31 15:11

Tris orangutangus sukūrusi Jolita Vaitkutė atkreipė dėmesį į žmogaus santykį su gamta

LRT.lt2020.07.31 15:11

Netikėtomis kūrybinėmis idėjomis stebinanti Jolita Vaitkutė penktadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatė naują meninę instaliaciją „Destrukcija“. Šįkart menininkė paragino atkreipti dėmesį į destruktyvų žmogaus santykį su gamta, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Meninę instaliaciją sudaro trys iš skirtingų medžiagų sukurti orangutangai. Iš lietuviško miško paklotės – samanų, šakelių, lapų – pagamintas orangutangas simbolizuoja darnų žmogaus ir gamtos ryšį. Orangutangas iš palmių aliejaus turinčių produktų pakuočių atspindi neatsakingą vartojimą. Gyvūnas iš anglies ir apdegusių medžių liekanų – jau mirusią gamtą.

Pasak autorės, instaliacija siekiama žiūrovui įvairias emocijas – nuo gėrėjimosi, kurį sukelia iš natūralių medžiagų sukurtas gyvūnas, iki neigiamus pojūčius skatinančios šiukšlių iškamšos. Galutinis efektas pasiekiamas stebint anglies orangutangą, kuris baugina, nes simbolizuoja žmogaus sunaikintą gamtą. Menininkės teigimu, analizuodami prekių sudėtį, dažnai nepagalvojame, ar šios prekės pagamintos iš aplinkai nekenkiančių žaliavų.

„Noriu priminti, kad kiekvienas iš mūsų atsakingai vartodamas gali prisidėti prie gamtos tausojimo“, – pabrėžė Jolita Vaitkutė.

Šiandien instaliacija buvo pristatyta Nacionalinėje bibliotekoje, o nuo rugpjūčio 1 dienos iki rugpjūčio 18 dienos ji bus eksponuojama sostinės Vinco Kudirkos aikštėje.