Veidai

2020.08.05 20:30

Giedrė Kilčiauskienė kolekcionuoja kaleidoskopus – jie atspindi, kad viskas priklauso nuo požiūrio kampo

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.08.05 20:30

Giedrei Kilčiauskienei vaikystėje kaleidoskopai paliko nemenką įspūdį. Dabar dainininkė juos kolekcionuoja. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ ji teigia jų turinti jau daugiau nei 20, kolekcijoje – lietuvių dizainerio kūrinys su gintarais, o popierinį kaleidoskopą teko surinkti pačiai.

Džiaugsmo žmonėms gali suteikti įvairūs dalykai, G. Kilčiauskienei jo teikia įdomus pomėgis – kaleidoskopų kolekcionavimas.

„Šiuo metu turiu 21 kaleidoskopą. Vaikystėje su tuo kaleidoskopu įvyko kažkas labai ryškaus. Viskas priklauso nuo požiūrio kampo, o koks daiktas galėtų tai atspindėti geriausiai, jeigu ne kaleidoskopas. Pagalvojau, kad reikia kolekcionuoti tuos požiūrius“, – pasakoja ji.

Kaleidoskopas – tai vamzdelis, kuriame yra įstatyta trikampė veidrodinė prizmė ir į kurį galima ko nors priberti. Dažniausiai beriami stikliukai (anksčiau būdavo beriami vien jie), tačiau dabar galima rasti ir kaleidoskopų su smulkiomis plastmasinėmis spalvotomis detalėmis. Kaleidoskopų G. Kilčiauskienė turėjo ir vaikystėje.

Viskas priklauso nuo požiūrio kampo, o koks daiktas galėtų tai atspindėti geriausiai, jeigu ne kaleidoskopas. Pagalvojau, kad reikia kolekcionuoti tuos požiūrius.

„Vienas iš neišpildytų pažadų – parašyti knygą. Rašiau knygą „Kaleidoskopija“. Ji prasidėjo nuo to, kad vaikystėje turėjau lūpdažio dydžio kaleidoskopą. Aš jį taip ryškiai atsimenu, bet iš kur dabar tokį gauti, nežinau“, – kalba rubrikos „Minutė džiaugsmo“ viešnia.

Pats pirmasis kolekcijos eksponatas išties yra net ne G. Kilčiauskienės, o jos dukros Saulės. Jį jai padovanojo Paulius iš grupės „Empti“. Dabar kolekcijoje yra ir pramoninių kaleidoskopų, tačiau yra ir lietuvių dizainerio kurtas kaleidoskopas su gintarais.

Dar vienas įstabus kolekcijos eksponatas – kito lietuvių kūrėjo darbas iš popieriaus, kurį reikėjo ir pačiai susirinkti. „Patį didžiausią [kaleidoskopą] turiu iš Maskvos, bet užtat su tikrais stikliukais“, – priduria ji.

Plačiau – liepos 9 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt