Veidai

2020.07.31 08:03

Svajonę vairuoti troleibusą Ignas Krupavičius iškeitė į pavežėjo darbą, o pirmą algą gavo už surašinėjimą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.07.31 08:03

Žurnalistas Ignas Krupavičius pirmasis pasveikina 6 val. ryto nubudusius laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovus, o prieš porą dešimtmečių, dirbdamas pirmąjį darbą, jis sveikindavosi su vilniečiais, į kurių namus užsukdavo surinkti apie juos duomenų – vykdant visuotinį gyventojų surašymą jis buvo vienas iš surašinėtojų.

Vasara – ne tik atostogų, bet ir naujų patirčių metas, kai moksleiviai ar studentai suka galvas, kaip užsidirbti, ir susiranda pirmuosius savo darbus. LRT.lt tęsia tekstų ciklą apie žinomų žmonių ir kūrėjų vasaros darbus, pirmuosius uždarbius.

Įdomu tai, kad būdamas vaikas Ignas svajojo visai ne apie televiziją. Kadangi į būrelius važiuodavo autobusu ar troleibusu, jis ir pats pasvajodavo tapti troleibuso vairuotoju. Šią vaikystės svajonę I. Krupavičius prisiminė ir jau besidarbuodamas laidų vedėju.

„Prieš keletą metų teikiau pavėžėjimo paslaugas.Tai buvo kažkiek panašu į seną mano svajonę vairuoti troleibusą, be to, buvo smagu pabendrauti su žmonėmis. Kadangi tuo metu mano darbo grafikas nebuvo labai įtemptas, laisvu metu galėdavau važiuoti į gatves“, – portalui LRT.lt pasakoja I. Krupavičius.

Tačiau pirmasis Igno darbas nebuvo susijęs ir su troleibusais: „2000-aisiais, kai vyko visuotinis Lietuvos gyventojų surašymas, buvau pirmakursis žurnalistikos studentas, ėjęs registruoti gyventojų. Pamenu, man buvo paskirti du daugiabučiai, esantys netoli mano namų.

Taigi pasiėmęs žalią portfelį po paskaitų (o kartais ir vietoje paskaitų) eidavau pas gyventojus ir turėdavau juos apklausti bei surinkti duomenis. Jei gerai pamenu, už pirmąjį savo uždarbį nusipirkau telefoną.“

Po to, dar studijuodamas, I. Krupavičius dirbo užsienio kalbų knygyne. „Sėdėdamas knygyno rūsyje į „Exel“ lentelę suvedinėjau išverstus rusiškų knygų pavadinimus.

Vėliau pardavinėjau knygas, važinėjau po mokyklas ir siūliau įsigyti užsienio kalbų mokymui skirtos literatūros bei vadovėlių“, – prisiminimais dalijasi jis. Išbandęs jėgas reklamos agentūroje, Ignas įsidarbino LRT, kur jau ne vienus metus veda radijo ir televizijos laidas.

Jis sako, kad rinkdamasis darbus niekada negalvoja vien tik apie užmokestį – svarbiausia, kad darbas teiktų malonumą.

„Iš tiesų poreikio dirbti studijuodamas neturėjau, būtinybės užsidirbti taip pat nebuvo – nebuvau išlaidus, tad didelių norų neturėjau, nebuvau ir barų ar vakarėlių mėgėjas, kuriam reikėtų pinigų pramogoms. Tiesiog likimas lėmė, kad vis sulaukdavau kokių nors pasiūlymų, o aš jų neatsisakydavau“, – šypsojosi I. Krupavičius.

Taip pat skaitykite