Veidai

2020.07.28 08:31

Zita Kelmickaitė išbandė purvo procedūras: kvapelis – šiaip sau, bet nauda žinoma jau nuo seno

LRT.lt2020.07.28 08:31

LRT laidų vedėja Zita Kelmickaitė šią vasarą keliauja po Lietuvą. Jos ir LRT socialinių tinklų bendro projekto „Vasara su Zita“ komanda apsilankė sveikatingumo centre Birštone, kur išbandė ir pasidomėjo, kuo naudingos visame pasaulyje garsios purvo procedūros.

„Vyrai, moterys! Senieji ir jaunieji, sveikieji, kurie norite susirgti, paliegėliai – atsigauti, bloznai – surimtėti, idiotai – pagudrėti, visiems visiems visiems – tik birštonuotis, birštonuotis“, – taip rašė Vaižgantas savo eilėraštyje „Birštonuokimės“.

Zita Kelmickaitė rekomenduoja... Birštonuotis!

O štai purvo procedūras atliekančio sveikatingumo centro gydytojas reabilitologas Antanas Danys sako, kad gydomasis purvas buvo žinomas jau 2 a., gydomojo purvo procedūras naudojo net ir egiptiečiai.

„Įsivaizduokite, per tiek metų jo reikšmė, nauda ir naudojimas tikrai niekaip nenublanko, nesumažėjo, bet dar ir sustiprėjo“, – sako gyd. A. Danys.

Gydytojas sako, kad čia siūloma unikali procedūra „Trys viename“. „Kas tai yra? O tai yra gydomasis purvas, mineralinis vanduo ir ekologiškas, specialiai apdirbtas rudasis molis. Tinkamai atlikta, procedūra jaunina odą, ją stangrina, valo. Penkta šešta procedūra šalina raukšles. Dirbame jau daug metų ir mūsų pacientai tai patvirtino“, – tikina gyd. A. Danys.

Ši procedūra mažina celiulitą ir šalina pleiskanas, todėl nereikia bijoti purvu išsitepti plaukus, sako gydytojas. „Šią procedūrą labiau mėgsta moterys, bet ir mes, vyrai, tikrai pastebime, jeigu mūsų moterys naudoja šią procedūrą, jų oda tampa švelni, minkšta, kaip aksominė“, – purvo procedūrą giria gyd. A. Danys.

„Vasarą su Zita“ vedanti Z. Kelmickaitė purvu ištepė ir Liną, jam tokia procedūra atliekama pirmą sykį gyvenime. „Oj, bet jau kvapelis tai jau taip sau“, – tepdama purvą pastebėjo Z. Kelmickaitė.

„Keista savijauta. Neįprasta. Tarsi šyla paviršius, tarsi šąla. Įdomus jausmas“, – įspūdžiais dalijasi procedūrą išbandyti pasiryžęs vyras.

Anot gyd. A. Danio, ši procedūra tinka tiek ir jaunesniems, tiek ir vyresniems. „Tai gali būti ir pramoga, kur jūs galite ateiti kartu su draugais, tokią pramogą padovanoti gimtadienio, vardadienio proga, nusipaveiksluoti, paskui pasijuokti“, – siūlo gydytojas.

O štai bendra purvo aplikacija, įvyniojimas – jau klasika tapusi gydomojo purvo procedūra. „Jos paskirtis jau žymiai labiau medicininė. Tai – rimta procedūra, kuri labiau skirta sąnariams, kraujotakai, medžiagų apykaitai, skausmo šalinimui. Tai ir šakneliniai skausmai, ir sąnarių, ir kremzlių degeneracija, ir artrozės.

Tik vienas dalykas – ši procedūra gana rimta, karšta procedūra. Įvyniojimai yra viso kūno, tad yra tam tikrų indikacijų. Kad ir kaip žmogus norėtų, bet jei jis turi padidėjusį kraujospūdį, širdies ritmo sutrikimą, netoleruoja karščio, dėl glikemijos nesubalansuota jo endokrininė sistema arba yra išsiplėtusios venos, geriau šitos procedūros jam neskirti. Tokiais atvejais ji gali daugiau pakenkti, negu padėti“, – paaiškina gydytojas A. Danys.

Akimirkos iš Z. Kelmickaitės apsilankymo sveikatingumo centre – nuotraukų galerijoje: