Veidai

2020.07.24 15:24

Sostinėje atsisveikinama su aktoriumi, laidų vedėju Karoliu Dapkumi

LRT.lt2020.07.24 15:24

Olandų gatvėje esančiuose Vilniaus laidojimo rūmuose galima atsisveikinti su liepos 22-ąją Anapilin iškeliavusiu aktoriumi ir televizijos bei radijo laidų vedėju Karoliu Dapkumi.

87-uosius ėjęs K. Dapkus buvo teatro ir kino aktorius, sukūręs nemažai ryškių vaidmenų, o labiausiai išgarsėjęs kaip lietuvių kalbos žinovas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gerbkime žodį“, kurioje buvo savotiškas mokytojas, visuomet pataisydavęs kolegę, aktorę Aldoną Vederaitę, kai šios kalboje įsiveldavo klaida. Ne viena karta vaikų užaugo su K. Dapkaus sekamomis pasakomis LRT RADIJO laidoje „Dėdės Karolio valandėlė“.

„Jis buvo žmogus, kuris suprato žodžio svarbą ir mokėjo jį ištarti. <...> Tikiuosi ateis laikai, kai iškils panašių asmenybių kaip Karolis Dapkus“, – portalui LRT.lt duotame interviu kalbėjo aktoriaus sūnus, žurnalistas Liudas Dapkus. Jo prisiminimuose tėvas – išsilavinęs, smetoniškos inteligencijos, pasižymintis neprilygstamu humoro jausmu ir visuomet pasitempęs – net eidamas į turgų ryšėjo kaklaraištį, mėgo dėvėti švarką.

K. Dapkaus laidotuvės vyks šeštadienį, liepos 25-ąją nuo 12 val.

Atsisveikinimo su Karoliu Dapkumi akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Populiariausi