Veidai

2020.08.05 07:17

Monika Marija – apie gimtąją Kelmę: čia skaidriausi ežerai ir skaniausias močiutės kugelis

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.08.05 07:17

Vienas už kitą skaidresni ežerai, tobulų kadrų medžiotojų pamėgtas miesto parkas, didingas Kelmės dvaras ir pats skaniausias močiutės kugelis – juos būtina pamatyti ir paragauti viešint Kelmėje, šypsosi kraštietė atlikėja Monika Marija Paulauskaitė. Gimtasis kraštas jai primena gėlavandeniuose ežeruose leistas nerūpestingas vasaras. Būtent ežerų gaivos dainininkė sako pasiilgstanti labiausiai.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame – puikiai atpažįstami žmonės pasakoja apie tai, ką planuojantys atostogas Lietuvoje gali pamatyti bei nuveikti jų gimtuosiuose miestuose.

„Labai džiaugiuosi, kad kelionės Lietuvoje populiarėja. Manau, tik išnaršę savo kraštą galime keliauti kažkur kitur, o tada vertinti, kur geriau: ar užsienyje, ar visgi gimtojoje Lietuvoje“, – portalui LRT.lt sako Monika Marija.

Iš Kelmės kilusi atlikėja šypsosi, kad gimtasis kraštas jai siejasi su ežerais, kokių niekur daugiau Lietuvoje nėra. „Nuo pat mažens labai mėgau plaukioti. Tik ištaikę progą ir sulaukę gerų orų, su tėvais vykdavome prie ežerų. Labai gražus šalia Tytuvėnų esantis Bridvaišio ežeras, prie pat Kelmės esantis Giliaus ežeras ir kt.

Iš tiesų, labai ilgiuosi to šalto, gaivaus vandens. Man atrodo, Žemaitija yra ežerų kraštas, ir niekur kitur tokio skaidraus vandens nėra“, – šypteli Monika Marija.

Prie Kelmės ežerų grandinę sudarančių vandens telkinių išvystytas vandens turizmas, įrengti paplūdimiai, poilsiavietės, vasarotojų laukia vandens pramogos ir pažintiniai takai. „Smagu, kad mažuose Lietuvos miesteliuose atsiranda vis daugiau veiklos“, – džiaugiasi Monika Marija.

Atsigaivinę ežere, užsukite į pačią Kelmę ir traukite tiesiai Kelmės miesto dvaro link. „Pati romantiškiausia Kelmės vieta yra Kelmės miesto dvaras, jį matydavau pro savo balkono langą. Labai kviečiu jame apsilankyti, šiuo metu dvare įrengtas muziejus, ten pasakojama žavinga Kelmės miesto istorija. Beje, kelią į dvarą atveria įspūdingi vartai, pro kuriuos kadaise riedėdavo karietos.

Na, o užsilipę į kalnelį, ant kurio puikuojasi dvaras, išvysite miesto panoramą, per Kelmę vingiuojančią Vilbėno upę, tolumoje įkurtas kapines. Tai – tikrai įspūdinga, šiek tiek mistiška, tačiau ramybės kupina ir gamtos grožiu papuošta vieta“, – pasakoja Monika Marija.

Jei norite pasidaryti tobulą nuotrauką, nieko nedvejodami vykite į Kelmės parką – ten pavyksta patys geriausi kadrai, šypteli atlikėja. „Kelmės miesto parkas būdavo pagrindinė mano visų fotosesijų vieta. Jis labai gražiai sutvarkytas, parką puošia ir pro jį tekanti upė. Visi fotografai ir pradedantys „instagrameriai“ traukia būtent ten“, – sako Monika Marija.

Atlikėja džiaugiasi, kad Kelmėje kasmet duris atveria naujos kavinės, restoranėliai, ir pritraukiantys turistų, ir džiuginantys vietinius. „Šiek tiek liūdna, kad kai gyvenau Kelmėje, mieste nebuvo daug vietų, kur būtų galima pasėdėti, papietauti. Tuo metu kavinių ir restoranų tinklai Kelmėje nebuvo gerai išvystyti.

Tačiau pastaruoju metu vis dažniau išgirstu, kad Kelmėje kuriasi naujos picerijos, restoranėliai, kavinės, kepyklėlės. Manau, mieste tikrai galima rasti, kur pavalgyti skanaus, šeimyniško, naminio, su meile gaminto maisto. Bet skaniausia tai mano močiutės namuose! Ji kepa labai gardų kugelį“, – šypsosi Monika Marija.

Įdomių lankytinų vietų yra ir aplink Kelmę: keliautojų itin pamėgtos Tytuvėnų apylinkės, netoliese esantis užsienio turistų atrastas Kryžių kalnas, įspūdingas Lyduvėnų tiltas.

„Tikrai verta apsilankyti Tytuvėnuose, užkopti ir išbandyti savo aukščio baimę Tytuvėnų apžvalgos bokšte. Netoli Kelmės yra ir pats ilgiausias Lietuvoje Lyduvėnų tiltas. Jį tikrai verta aplankyti – įspūdingas savo dydžiu, tiltas net neatrodo kaip lietuviškas statinys. Man regis, šiuo metu tiltas neveikia, bet galima prie jo nuvažiuoti ir pasidaryti gražią nuotrauką.

Žinoma, būtina paminėti ir šalia Šiaulių esantį Kryžių kalną. Ši vieta išties unikali ir svarbi Lietuvai, tad kas jos nematę, tiems tikrai pravartu joje apsilankyti. Kryžių kalne galima pajausti meilę religijai ir iš arti pamatyti tūkstančius kryžių. Jų Kryžių kalne skaičiuojama per 200 tūkst.!“ – sako Monika Marija.

Kelmės krašte veiklos gali surasti ir tingesni, ir aktyvesni keliautojai. Miesto apylinkes vagoja gausybė pažintinių takų, istoriją saugo įspūdingos Martyno ir Storoji Tytuvėnų pušys, pasigrožėti Lietuvos panorama kviečia Medžiokalnis, Kubilių, Bridvaišio piliakalniai, atsigaivinti vilioja didžiausi Lietuvoje Svilės šaltiniai.

„Pati Kelmėje lankausi rečiau, nei norėčiau. Ir net ne dėl laiko, bet greičiau dėl energijos stokos. Kadangi kelionė netrumpa, trunka apie 3 val., laisvu metu nuo koncertų po Lietuvą norisi ramybės, pabūti savo namuose. Tačiau džiaugiuosi, kad pas mane dažnai atvažiuoja tėvai, jie irgi džiaugiasi atradę Vilnių, nes juk ir čia galima labai daug ką pamatyti“, – kalba Monika Marija.

Taip pat skaitykite