Veidai

2015.11.20 19:10

Dvyniai varžėsi, kurie panašesni ne išvaizda, o „vidumi“

Ar gali dvyniai vienas kitam nematydami išrinkti tokias pat dovanas? O apibūdinti brolį ar sesę vienodais žodžiais? Kaip tik tokias užduotis teko atlikti dvyniams, susirinkusiems į antrąkart sostinėje vykusį dvynių konkursą.

Dvyniai dažnai lyginami pagal išvaizdos panašumus ir skirtumus. O vidinis jų ryšys lieka paslaptis. Todėl identiškiausią dvynių porą ne pagal išvaizdą, o pagal vidinius panašumus nutarta palyginti ir dvynių konkurse. Į jį susirinko per 40 dvynių porų su šeimomis ir draugų palaikymo komandomis iš visos Lietuvos.

Jauniausioms dvynukėms – vos keturi mėnesiai. Tad jos konkurse nedalyvavo ir tiesiog snūduriavo tėvų rankose. Vyriausioms renginio dalyvėms – 46-eri.

Pasak organizatorių, kurie taip pat yra dvyniai, nuo pat vaikystės žmonių dėmesys įsiminė ilgam, tad suaugus kilo noras pasinaudoti pasauline praktika ir dvynius suvienyti bei atskleisti jų panašumus.

„Norime tuos dvynius sukviesti kartu, nes tai yra išskirtinis reiškinys. Pasaulyje vyksta labai daug dvynių konkursų, tai labai norėjom, kad vyktų ir Lietuvoj“, – pasakoja viena iš konkurso organizatorių.

Šiemet konkurso dalyviai atliko dvi užduotis: mažyliams iš didelių dėžių reikėjo išrinkti dovaną savo dvyniui broliui ar sesei, o vyresniesiems – jį apibūdinti keliais žodžiais. Rezultatų būta įvairių, tačiau dauguma dvynių užduotis atliko panašiai, kai kurie – kone identiškai.

Konkurse šiemet dalyvavo ir praėjusių metų nugalėtojai. Organizatorius nustebino, kad septynmečiai broliai šiemet į konkursą atkeliavo su sesėmis dvynėmis. Vaikų tėvai pasakojo, kad dvynių gausu visoje giminėje, tad toks šeimos pagausėjimas nenustebino.

„Mes labai norėjom pirmojo berniuko. Tai juokiuosi, kad gavom du, kaip norėjom. O paskui norėjom broliams sesės. Ir vėl du. Bet pas mus giminėj yra dvynių. Tai, matyt, genai čia, nes ir pas mane giminėj yra, ir pas vyrą net trynukai yra“, – dvynių mama.

Konkurse dalyvavę vyresnieji dvyniai pasakojo, kad jų panašumai kartais suklaidina ir draugus, ir net šeimos narius. O juokingų nutikimų, esą, jau nė suskaičiuoti nepavyktų. Tiesa, kalbinti dalyviai patikino, kad būti dvyniais – labai geras jausmas.

„Eini gatve, prie tavęs prieina žmogus ir pradeda pasakoti kokią istoriją, tu kantriai išklausai ir tenka pasakyti, kad įdomu, bet tai turbūt skirta mano broliui. Ir taip labai dažnai būna“, – sako vienas iš dvynių.

Renginio dalyviai sako, kad vienoje vietoje pamatyti tiek dvynių – tikra retenybė, todėl jau tradicija tampantis konkursas kasmet suburia dvynius iš vis tolimesnių šalies kampelių.