Veidai

2020.07.26 08:58

Jurijus Veklenko apie pomėgį: nėra kito tokio jausmo, kaip šaudykloje išleisti porą šimtų šovinukų

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.07.26 08:58

„Nėra kito tokio jausmo, kaip nukeliauti į šaudyklą ir išleisti porą šimtų šovinukų“, – LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ teigia atlikėjas Jurijus Veklenko. Šratasvydis – dar vienas būdas užsiimti šaudymu, tačiau dainininkas pažymi, kad į gyvūnus nešaudo ir medžioklei priešinasi „visomis keturiomis“.

„Turiu pomėgį šaunamiesiems ginklams. Nėra kito tokio jausmo, kaip nukeliauti į šaudyklą ir išleisti porą šimtų šovinukų – beprotiškai smagu“, – tvirtina pašnekovas.

Tiesa, kartais jis šaudo ne šaudykloje, o bėgiodamas miške, poligonuose su bendraminčiais. Ši sporto šaka, kai šaudoma vienas į kitą, lietuviškai vadinama šratasvydžiu. Svarbu pažymėti, kad užsiimant šratasvydžiu į gyvūnus nešaudoma – medžioklės J. Veklenko nepalaiko ir, kaip pats sako, jai prieštarauja „visomis keturiomis“.

„Medžioti reikėtų tik tada, jeigu nuo to priklausytų mano gyvenimas. Paprastai mėsytės galiu nusipirkti parduotuvėje“, – sako jis.

Kadangi dainininko tėtis buvo karininkas, šaudymu jis domisi nuo mažens, tik anksčiau šaudyti nelabai pavykdavo – trūko fizinių duomenų, kurių norint sėkmingai užsiimti šia veikla reikia. „Buvau į minkštesnę pusę, nelabai galėjau daug judėti. Vaikystėje labai mėgau bandeles“, – juokiasi vyras.

Pradėjęs sportuoti jis teigia supratęs pagaliau galįs užsiimti veikla, kuri jį taip visą laiką domino, tad ėmė šaudyti, galiausiai prisijungė prie šratasvydžio entuziastų gretų. Užsiimant šratasvydžiu svarbu ne tik gebėti gerai šaudyti, galėti daug bėgioti – būtina taktika, strategija ir kiti dalykai, priverčiantys intensyviai dirbti ir protą.

Apie tai nėra daug kalbama. Iš dalies gerai, iš dalies blogai, kad žmonės nėra susipažinę su šaunamaisiais ginklais. Tai nėra įrankis sužaloti – tiesiog kai kurie žmonės eina slidinėti, važinėti mašinomis, tretieji, kuriems priklausau aš, mėgsta šaudyti.

„Šio žaidimo yra įvairiausių tipų. Būna netgi tokių, kurie tęsiasi savaitę. Man į tokį dar neteko keliauti. Ilgiausiai, kiek yra tekę – tai 3 paras. Airsoft`as – tai suaugusių vaikų, kurie mėgsta bėgioti su labai brangiais žaisliukais po mišką ir vienas į kitą šaudyti, žaidimas“, – pasakoja J. Veklenko.

Pats atlikėjas nuosavo brangaus žaisliuko namuose dar nelaiko. Norint tai padaryti, būtinas saugus seifas, kurio kol kas vyras neturi, tačiau netrukus turės. J. Veklenko džiaugiasi – nuvykus į šaudyklą pagaliau nebereikės nuomotis ginklo, bus galima džiaugtis savuoju.

Paklaustas, kaip į jo hobį reaguoja aplinkiniai, teigia, kad visiems labai įdomu – tai nekasdieniškas pomėgis, Lietuvoje nėra ir ginklų kultūros.

„Apie tai nėra daug kalbama. Iš dalies gerai, iš dalies blogai, kad žmonės nėra susipažinę su šaunamaisiais ginklais. Tai nėra įrankis sužaloti – tiesiog kai kurie žmonės eina slidinėti, važinėti mašinomis, tretieji, kuriems priklausau aš, mėgsta šaudyti“, – mintimis dalijasi laidos svečias.

J. Veklenko domisi ne tik ginklais. Jo kitos interesų sritys: karyba, karo istorija, militaristika, šaulystė. Dėl sveikatos problemų muzikantas negalėjo atlikti privalomosios tarnybos Lietuvos kariuomenėje, tačiau netrukus keliaus į Šaulių sąjungą atiduoti priesaikos.

„Labiausiai laukiu mokymų, karinių pratybų su kitais bendraminčiais. Yra noras priklausyti, turėti ne tik tiesioginio kraujo brolių ir seserų, bet ir tų, kurie taip pat galvoja – gali atiduoti galvą už Lietuvą“, – tikina jis.

Plačiau – liepos 14 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.