Veidai

2020.07.22 07:58

Rimantė Kulvinskytė kviečia į Naująją Akmenę: nuo Marso kanjonų iki vietų, kur gyveno dinozaurai

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.07.22 07:58

Grįžusi į savo gimtąjį kraštą, Naująją Akmenę, žurnalistė ir laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė neretai apsilanko Akmenės krašto muziejuje, kur su dukra grožisi didžiuliais drugeliais, vaišina juos vaisiais. Portalo LRT.lt skaitytojams ji pažeria ir daugiau idėjų, ką galima pamatyti bei nuveikti neįprastu kraštovaizdžiu garsėjančiose apylinkėse.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame – puikiai atpažįstami žmonės pasakoja apie tai, ką planuojantys atostogas Lietuvoje gali pamatyti bei nuveikti jų gimtuosiuose miestuose.

„Labai visus kviečiu atvykti į mano kraštą – Naująja Akmenę ir jos apylinkes. Man šis miestas yra be galo brangus, o atvykusius draugus nustebina Lietuvai nebūdingu kraštovaizdžiu“, – pasakoja R. Kulvinskytė, pirmiausia siūlanti pamatyti šalia miesto esančius karjerus.

Vienas tokių – Menčių klinčių karjeras, kuriame, pasak Rimantės, yra ir gėlo bei švaraus vandens telkinių, tad čia galima maudytis ar vėžiauti. „Visiškai kitoks kraštovaizdis pasitinka Šaltiškių molio karjere, kurį vadiname Marso kanjonais“, – šypsosi ji.

Tiesa, ne prie visų karjerų galima arti privažiuoti, tad norintiems aplankyti Akmenės karjerus ji siūlo užeiti į feisbuko grupę karjerais.lt, kurioje skelbiama naudinga informacija apie ekskursijas su gidais.

„Manau, kad pasivaikščiojimai po karjerus – puiki atrakcija su draugų kompanija. Siūlyčiau netgi susiplanuoti neilgą, pvz., savaitgalio išvyką į Akmenės apylinkes, nes veiklos čia tikrai nepristigsite“, – patikina ji ir pataria nepravažiuoti pro Papilės miestelį – Simono Daukanto gimtinę. „Būtent iš čia į Vilnių S. Daukantas nuėjo pėsčias“, – sako Rimantė.

Tačiau ne tik S. Daukanto memorialinį muziejų Papilėje verta aplankyti – tiems, kam patinka gamta, patiks ir Juros periodo parko atodanga.

„Čia randama įvairiausių to meto iškasenų, fosilijų. Mes, akmeniškai, galime didžiuotis, kad Akmenės rajonas – šiauriausias taškas Europoje, kuriame gyveno dinozaurai, – šypsosi R. Kulvinskytė, taip pat siūlanti pasigrožėti ypatinga krašto gamta iš Jurakalnio apžvalgos bokšto. – Neretai ten traukiame su šeima paiškylauti. Be to, norintys pajudėti Papilėje gali išsinuomoti baidares ir nukeliauti iki Ventos. Tai palyginti neilgas, bet labai vaizdingas maršrutas.“

Netoli Naujosios Akmenės yra ir Senoji arba tiesiog Akmenė. „Kaip pavadinimas jau išduoda, tai senas, gražus miestelis su puikiu pušynu ir kultūros parku, kuriame galite išvysti įvairiausių skulptūrų. Neretai su šeima apsilankome ir Akmenės krašto muziejuje, turinčiame didžiulę fosilijų, iškasenų, o taip pat gyvų drugelių ekspoziciją. Drugelius galima ne tik apžiūrėti, bet ir pamaitinti vaisiais. Tai palieka didžiulį įspūdį“, – pasakoja Rimantė.

Visai netoli yra ir Kamanų rezervatas, kuriame veikia atnaujinta, moderni ir interaktyvi ekspozicija. „Veiklos čia tikrai atras visi, bus išties įdomu“, – patikina pašnekovė.

O apžiūrėjus apylinkes, galima užsukti ir į Naująją Akmenę – labai ramų ir gražiai sutvarkytą miestą, su daugybe parkų ir aikštelių. „Tai vieta tiesiog sutverta poilsiui su šeimomis! Be to, siūlyčiau nueiti prie Naujosios Akmenės Kultūros rūmų. Man tai labai brangus pastatas, su kuriuo sieja daug prisiminimų, o miesto svečiams tiesiog verta paganyti akis ir pasigrožėti pastato architektūra.

Beje, priešais rūmus yra skulptūra – darbininkas, stovintis su berankoviais marškinėliais, persimetęs per petį švarką. Juokaujame, kad tai karščiausia miesto vieta, nes darbininkas ir žiemą stovi vienmarškinis“, – linksmai pasakoja Rimantė.

Jos draugės Naujojoje Akmenėje lankytis labai mėgsta ir dėl čia ketvirtadieniais bei sekmadieniais šurmuliuojančio turgaus, kuriame galima rasti ir dėvėtų drabužių, ir sendaikčių, ir daugybę įvairiausių dalykų – visko, ko tik trokšta širdis. Po pasivaikščiojimų gamtoje ir apsilankymų muziejuje, tai – puiki atrakcija, šypteli R. Kulvinskytė.

Ir jei jau neprisiruošiate atvykti į Naująją Akmenę, Rimantė pataria stabtelti šiame krašte važiuojant į kaimyninę Latviją: „Tai puiki stotelė pakeliui į Rigą ar kurį kitą Latvijos miestą. Čia tikrai verta apsilankyti, nes kainos nesikandžioja, žmonės yra draugiški, o gamta – nuostabi.“