Veidai

2015.11.17 16:20

Vokiečio įrašytas pacifistinis himnas tapo Feisbuko hitu

BNS2015.11.17 16:20

Vieno Vokietijos atlikėjo ekspromtu, solidarizuojantis su Paryžiumi, sukurta dainelė, kuri buvo įrašyta iš karto po teroro išpuolių Paryžiuje, sulaukė milžiniško populiarumo socialinėje žiniasklaidoje ir iki antradienio buvo peržiūrėta daugiau nei keturis milijonus kartų.

27 metų Alexas Diehlis savo pacifistinį kūrinį „Ein kleines Lied“ („Dainelė“) įrašė iš karto po kruvinų penktadienio įvykių ir paskelbė „YouTube“, paviešindamas klipą tinkle „Facebook“.

„Baimė virsta neapykanta, neapykanta – karu, kol žmoniškumas pasiekia dugną, kol viskas sprogsta ir visi netenka galvų“, – sakoma vokiečių kalba įrašytoje dainoje, perspėjančioje, kad pyktis negali virsti neapykanta į Europą atvykstantiems migrantams.

ich habe "ein kleines Lied " geschrieben... nach dem ich gestern das Fußballspiel im TV gesehen habe... mir blieb der...

Posted by Alex Diehl on 2015 m. lapkričio 14 d.

„Ar nieko nesupratote?“ – išpuolių organizatorių klausė atlikėjas savo kūrinyje, kurį jis atliko pritardamas gitara ir įrašė išmanaus telefono kamera sėdėdamas ant sofos savo bute, priešais garsųjį Vietnamo karo laikų plakatą „Why?“ (Kodėl?), kuriame nušaunamas karys.

Pasak A.Diehlio, jis per televiziją stebėjo draugiškas Prancūzijos ir Vokietijos rungtynes iš nacionalinio stadiono Stade de France“, kai nugriaudėjo mirtininkų sukelti sprogimai.

„Išgirdus sprogimą man užgniaužė kvapą, – parašė jis tinkle „Facebook“. – Manau, kad beveik visi savo vidumi pajuto, kad tai nebuvo petarda ar koks nors pokštas“.

Pasak atlikėjo, jo daina yra ženklas, kad žmonės „nebus įbauginti“, o „išliks tvirti, orūs ir taikūs“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt