Veidai

2020.07.20 16:37

Gimtadienį prie jūros pasitinkanti Gražina Baikštytė: svarbiausia brangūs žmonės šalia

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.07.20 16:37

„Per daug gimtadienių nesureikšminu, tiesiog noriu, kad tądien būtų smagu ir mane suptų brangūs, mylimi žmonės“, – portalui LRT.lt sako aktorė, knygų autorė Gražina Baikštytė, liepos 20-ąją mininti 69-ąjį gimtadienį.

Ji šypsosi, kad dažniausiai aplinkybės susiklosto taip, kad gimtadienius ji pasitinka kur nors, kur šilta ir banguoja jūra. „Šiemet viešiu pas gimines Liepojoje, kur prabėgo mano vaikystės ir paauglystės vasaros, džiaugiuosi puikiu oru, jūra ir galimybe pabendrauti su giminaičiais,“ – apie šių metų gimtadienio planus pasakoja jubiliatė.

G. Baikštytė pastebi, kad niekada anksčiau Liepojoje negirdėjo tiek lietuviškai kalbančių poilsiautojų. „Matyt, karantinas padarė savo – galbūt lietuviai vengia važiuoti kur nors toliau, tad atvyksta į kaimyninę Latviją. Čia paplūdimiai man labai patinka, o pajūrio ruožas daug platesnis už esantį Palangoje“, – pasakoja ji.

LRT.lt primena, kad šiemet aktorė džiaugiasi pristačiusi trečiąją savo knygą „Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu“, pristatytą vasarį vykusioje Vilniaus knygų mugėje. Apie naująją knygą, laikus kino filmavimo aikštelėje ir motinystę neseniai portalo LRT.lt kalbinta G. Baikštytė sakė, kad kasdien ją džiugina patys paprasčiausi dalykai: „Ryto saulės spinduliai pro langą, tuomet ir nuotaika būna pakili – atrodo, kalnus gali nuversti! Rytinė mankšta, po jos – kvapnios kavos puodelis. <...> Svarbiausia, kad būtume sveiki mes patys ir mūsų artimieji, tuomet tikrai galėsime džiaugtis gyvenimu.“

Stilius. Aktorė Gražina Baikštytė (su vertimu į gestų k.)