Veidai

2020.07.13 10:09

Indianą Džounsą įkūnijęs Harrisonas Fordas – ir pilotas, jaunystėje aktorystę išmainęs į dailidės amatą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.07.13 10:09

Liepos 13 d. 78-ąjį gimtadienį švenčia amerikiečių aktorius ir prodiuseris Harrisonas Fordas. Nors aktorius garsėja krūva kultinių vaidmenų, per savo karjerą jis nėra pelnęs nė vienos „Oskaro“ statulėlės. Beje, H. Fordas – ne tik aktorius, prodiuseris, bet ir pilotas, jaunystėje aktoriaus karjerą trumpam iškeitęs į dailidės amatą.

H. Fordas gimė 1942 m. Čikagoje, Ilinojuje. Jo tėvas turėjo vokiškų ir airiškų šaknų, mamos giminės buvo žydų emigrantai iš Baltarusijos.

Mokykloje H. Fordas nesužibėjo, vėliau buvo išbrauktas ir iš koledžo studentų sąrašų. Vis dėlto ėmęsis vaidybos, jis neilgai trukus pasirašė Holivudo kontraktą su kino studija „Kalambija“, o vėliau ir žymiąja „Universal“.

„Indiana Džounso“ gimtadienis: Harrisonui Fordui – 78-eri

Iš pradžių H. Fordas vaidino keliuose kino ir televizijos filmuose, bet visi vaidmenys buvo antraplaniai. Pritrūkęs įkvėpimo, jaunasis aktorius savo kelią pasuko kita linkme ir tapo dailide, kad galėtų išmaitinti šeimą. Po kelerių metų H. Fordas vėl ėmė vaidinti.

Didžiausiu aktoriaus proveržiu laikomas Hano Solo vaidmuo „Žvaigždžių karuose“. Po ketverių metų pasaulyje H. Fordas išgarsėjo ir kaip pagrindinis filmo „Indiana Džounsas“ aktorius.

Nors H. Fordas puikiai pažįstamas iš daugelio kultinių filmų, aktorius iki šiol nėra pelnęs „Oskarų“ statulėlės, jai buvo nominuotas tik kartą. „Oskarams“ ir „Auksiniams gaubliams“ H. Fordas buvo nominuotas už vaidmenį 1985 m. juostoje „Liudininkas“.

Įdomu, kad H. Fordas – ne tik aktorius, bet ir lėktuvų bei sraigtasparnių pilotas. Jis ne kartą yra padėjęs keliautojams, kalnuose patekusiems į bėdą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt