Veidai

2020.07.11 14:38

Alanas Chošnau – nuo skaudžių vaikystės patirčių iki muzikos, suskambusios už Lietuvos ribų

LRT.lt2020.07.11 14:38

Beveik prieš tris dešimtmečius išgarsėjęs atlikėjas Alanas Chošnau liepos 11-ąją švenčia 46-ąjį gimtadienį. Atlikėjas ne kartą dalijosi skaudžiais vaikystės išgyvenimais, kai būdamas aštuonerių turėjo palikti gimtąjį Iraką ir gyvenimą iš naujo kurti Lietuvoje. Maždaug prieš dešimtmetį savo šeimą sukūręs Alanas sako norintis, kad vaikai pamatytų, kuo jis gyvena, siekia juos įkvėpti.

Dainininkas gimė lietuvės ir kurdo šeimoje Irako sostinėje Bagdade, kur su tėvais gyveno iki aštuonerių. Vėliau buvo priverstas persikelti į Lietuvą ir apsistoti pas močiutę. Kaip jis pasakojo LRT TELEVIZIJOS laidai „Stilius“, jo šeima gyveno darniai iki tol, kol nepateko į vėžio spąstus.

„Tai, jog mūsų šeima išsiskirstė, buvo labai stiprus šokas man, kaip vaikui. Mama ir tėvas išvažiavo į Vokietiją, mums, vaikams, nesakė, kad mama susirgo sunkia kaulų vėžio forma, sarkoma. Mes to nežinojome ir nesupratome, kodėl mus išskyrė ir veža į Lietuvą.

Mums paaiškino, jog toks laikotarpis – važiuosi pas močiutę ir viskas bus gerai“, – prisimena A. Chošnau. Deja, netrukus jis sulaukė liūdnos žinios apie mamos netektį. Po laidotuvių jo tėvas su vyresne seserimi grįžo į Iraką, o A. Chošnau liko Lietuvoje.

Vienatvės ir skausmo tuštumą čia užpildė močiutė ir nauji draugai. Tiesa, kad ir kiek močiutė suteikė šilumos, tėvų atstoti negalėjusi. A. Chošnau sako, kad jis buvo priverstas pats kabintis į gyvenimą, nors širdyje jautė didžiulę tuštumą.

Dėl karo Irake tėvui aplankyti Lietuvoje augantį sūnų buvo beveik neįmanoma. Tik po dešimties nebendravimo su tėvu metų, būdamas aštuoniolikos, jis pirmą kartą su juo susitiko.

„Man kultūriniai skirtumai labai daug davė, bet save laikau pasaulio žmogumi. Pirmiausia mes visi esame žmonės, o tie šalių skirtumai mus labai skirsto ir atitolina“, – sako pašnekovas.

Dainininkas Alanas Chošnau: mamos netektį turėjau išgyventi vienas

Muzikinę karjerą Alanas pradėjo 1992-aisiais grupėje „Naktinės personos“ su Aru Vėberiu, o nuo 2002-ųjų jis pradėjo solinę karjerą. 2011-aisiais Alanas susituokė su Valda Rukštelyte, kitąmet porai gimė sūnus Augustas Alanas, 2013-aisiais – dukra Izabelė Atėnė.

„Man, kaip tėčiui, džiugu, kad juos kažkiek įkvepiu, jiems įdomi mano kūryba ir vaikai neretai išreiškia savo mintis, pasako, kas jiems patinka. Stengiuosi vaikus įtraukti į visą kūrybos procesą ir labai gera, kai jie nori ką nors nuveikti drauge. Tokiomis akimirkomis man būna be galo malonu.

Apskritai, mėgstu viskuo dalintis su šeima, nenoriu vaikų uždaryti nuo mus supančio pasaulio, noriu, kad jie matytų, ką mes su žmona veikiame. Galbūt tai bus tam tikras impulsas jiems kurti ar atsiskleisti save kitose veiklose“, – portalui LRT.lt duotame interviu pasakojo A. Chošnau.

Vakaro autografas. Dainininkas Alanas Chošnau

Pastaruosius metus A. Chošnau gyveno tarp Vilniaus ir Berlyno, kuriame buvo sukurtas naujausias jo ir britų prodiuserio Marko Reederio muzikos albumas „Children of Nature“ anglų kalba. Atlikėjas ilgus metus džiugino savo klausytojus išskirtiniu muzikos stiliumi, įsimintinu balso tembru, drąsa keistis. Tačiau visą jo muziką iki šios dienos girdėjome išskirtinai lietuvių kalba.

„Jau kurį laiką ieškojau naujų, stipresnių vėjų, brendau šiam pokyčiui, tad nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pristatyti ne tik Lietuvai, tačiau viso pasaulio rinkai skirtą muzikos albumą, kurį įrašėme kartu su geru bičiuliu ir partneriu Berlyne Marku Reederiu bei jo kolega Micha Adamu“, – neseniai džiaugėsi Alanas.

Taip pat skaitykite