Veidai

2020.07.10 06:52

Paauglystėje pirmą darbą susiradęs Justinas Jarutis: jaunam žmogui svarbu suvokti pinigų vertę

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.07.10 06:52

„Gitarai jau buvau susitaupęs, tačiau gitaros stiprintuvui pinigų neturėjau“, – portalui LRT.lt sako atlikėjas Justinas Jarutis, prisimindamas vasaros atostogas mokykloje, kurias praleido besidarbuodamas, kad uždirbtų savo svajonei.

Vasara – ne tik atostogų, bet ir naujų patirčių metas, kai moksleiviai ar studentai suka galvas, kaip užsidirbti, ir susiranda pirmuosius savo darbus. LRT.lt tęsia tekstų ciklą apie žinomų žmonių ir kūrėjų vasaros darbus, pirmuosius uždarbius.

J. Jarutis šiandien yra vienas populiariausių šalies dainininkų, į jo koncertus bilietai iššluojami kone akimirksniu, o praėjusiais metais M. A. M. A. apdovanojimuose jis buvo pripažintas geriausiu metų atlikėju. Pirmąjį savo koncertą su grupe jis surengė gimtajame Kupiškyje 2004-aisiais. „Nors žmonių buvo nedaug, buvo ganėtinai smagu. Noro toliau muzikuoti tas koncertas tikrai neatmušė“, – šypsosi atlikėjas.

Jo muzikinės karjeros pradžia laikomi 2007-ieji, kai daugiau žmonių išgirdo apie grupę „Freaks On Floor“, kurioje groja ir J. Jaručio bičiulis Rokas Beliukevičius. 2018-aisiais Justinas pradėjo ir solinę karjerą. Tiesa, nors muzika Justino gyvenime atsirado jau labai seniai, jis prisiminė pirmuosius savo darbus, kurie su muzika susiję nebuvo.

„Būdamas 15–16 m. susiradau vasaros darbą – klojau trinkeles prie vienos parduotuvės Kupiškyje, pjoviau žolę, pardavinėjau plastikinius langus. Kaip tik buvau pradėjęs groti, taigi, gitarai jau buvau susitaupęs, tačiau norėjau užsidirbti pinigų gitaros stiprintuvui. Kai turi tikslą, visai nesvarbu, kokį darbą tenka dirbti, juk svarbiausia pasiekti tikslą. Po kelių mėnesių darbo stiprintuvą nusipirkau“, – portalui LRT.lt pasakoja J. Jarutis.

Atlikėjas prisimena, kad tėvai jį visuomet labai palaikė, taigi, neatkalbinėjo ir tada, kai jis pasakė, kad vasarai ieško darbo. Kelerių metų dukrą Adelę auginantis atlikėjas sako, kad jei ji būdama paaugle užsimanys vasaros darbo, jis jos perkalbėti taip pat nebandys.

„Manau, jog svarbu vaikams suvokti, kad pinigai yra sunkiai uždirbami ir kad norint uždirbti reikia įdėti pastangų. Tikiu, kad tai vaikams padeda suprasti pinigų vertę. Be to, tikiu, kad vasaros darbas gali atnešti ir kitokios naudos – tam tikros patirties, pažinčių ir pan. Jei ir tėvai, ir vaikai į situaciją pažvelgia protingai, viskas visuomet išeina į naudą“, – svarsto J. Jarutis.

Taip pat skaitykite