Veidai

2020.07.09 08:37

Be ko savo popietės neįsivaizduoja aktorė Gražina Baikštytė?

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.07.09 08:37

„Tai tapo įprasta: pavalgau pietus ir pats organizmas traukia prigulti“, – apie savo mažą, bet labai svarbų kasdienį įprotį LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ kalba aktorė Gražina Baikštytė. Vos 20 minučių pogulio be žadintuvo žinomai moteriai padeda ne gražiau atrodyti, o žvaliau pabaigti dieną.

Aktorę, knygų autorę G. Baikštytę galima pavadinti popiečio miego čempione – be jo ji neapsieina. Ši mažytė kasdienybės dalis žinomai moteriai suteikia jėgų likusius dienos darbus nuveikti efektyviau.

„Didžiavausi, kad turėjau pasekėją, jau a. a. aktorę Galiną Dauguvietytę, kuri irgi mėgdavo prigulti pogulio. Manau, kad aš ne vieniša – yra ir daugiau tokių“, – sako ji.

G. Baikštytė dieną pamiega daugiausiai 20 minučių – ji jau puikiai žino, kad pamiegojus dar 10 minučių ilgiau energijos ne padaugėja, o dar labiau sumažėja. Tačiau prigulusi aktorė žadintuvo nenusistato – anot jos, pats organizmas pasako, kiek miego padės kūnui atgauti jėgas. „Tai tapo įprasta: pavalgau pietus ir pats organizmas traukia prigulti“, – pasakoja pašnekovė.

Mėgautis poguliu ji pradėjo jau seniai, prieš kelis dešimtmečius, kai laukėsi pirmosios dukros. Vėliau tai tapo kasdieniu įpročiu. G. Baikštytė svarsto – gal popiečio miegas jai būtinas dėl to, kad moters kraujo spaudimas kiek žemesnis, nei būna normalus, tačiau po pietų tiesiog „išsenka baterijos“. Piktnaudžiauti kava ji nenori, tad vietoje kavos puodelio renkasi 20 minučių miego. „Atsikeliu kaip naujai gimusi, pilna energijos“, – pažymi ji.

Tačiau kaip išmokti nusnūdus dieną pabusti be žadintuvo? G. Baikštytė tvirtina – organizmas pats žino, kiek reikia pagulėti, nebent kūnas labai nualintas – tada, gali būti, pabusti be žadintuvo bus sunku.

Neretai popiečio miegas vadinamas grožio miegu, tačiau laidos viešnia miego ir grožio nesieja. Pogulis jai reikalingas tik tam, kad aktorė atgautų energiją, tik svarbiausia – neperlenkti lazdos, nes tam, kad jėgos sugrįžtų, 2 valandų miego tikrai nereikia, pabrėžia ji.

Plačiau – liepos 2 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.