Veidai

2020.07.06 19:31

Nausėda seka Adamkaus pėdomis: Mindaugo karūnavimo dieną į prezidentūrą rinkosi Lietuvos elitas

LRT.lt2020.07.06 19:31

Kviestiniai svečiai pirmadienį, Mindaugo karūnavimo dieną, rinkosi į prezidentūrą, kur šventinį priėmimą rengė prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene. Į priėmimą susirinko Lietuvos elitas, užsienio valstybių atstovai.

767-osios karaliaus Mindaugo karūnavimo metinės minimos ir prezidentūroje. Čia buvo rengiamas iškilmingas priėmimas į kurį skubėjo politikai, visuomenės veikėjai, menininkai, sportininkai ir kiti žinomi žmonės.

Į priėmimą atskubėjo ir šios Vyriausybės ministrai – naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras Remigijus Sinkevičius, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas su žmona, finansų ministras Vilius Šapoka su žmona, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas su žmona.

Priėmime taip pat pasirodė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja, Liberalų sąjudžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos socilademokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas su žmona. Taip pat į priėmimą atėjo ir Lietuvos socialdemokratų partijai priklausanti Rasa Budbergytė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Priėmime dalyvavo ir užsienio šalių diplomatai, esantys Lietuvoje.

LRT.lt primena, kad iki 2009 metų prezidentas Valdas Adamkus su žmona Valstybės dienos proga rengdavo iškilmingus priėmimus, į kuriuos kviesdavo politikos, visuomenės veikėjus, menininkus, sportininkus, diplomatus ir kitus žinomus žmones. Prezidento postą užėmus Daliai Grybauskaitei, ši tradicija buvo nutraukta, toks sprendimas buvo motyvuojamas taupymo sumetimais.