Veidai

2020.07.05 14:54

Kanye Westas pareiškė šiemet sieksiantis JAV prezidento posto

Rūta Androšiūnaitė, BNS2020.07.05 14:54

JAV hiphopo žvaigždė Kanye Westas, vienoje savo dainoje raginantis klausytojus „siekti žvaigždžių, nes jei ir nukrisite, tai nukrisite ant debesies“, šeštadienį pareiškė metantis iššūkį Donaldui Trumpui šių metų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose.

„Atėjo metas įgyvendinti Amerikos pažadą, pasitikint Dievu, suvienijant savo vizijas ir kuriant savo ateitį. Aš kandidatuoju į JAV prezidento postą! #2020VISION“, – tviteryje parašė milijardierius reperis, amerikiečiams švenčiant Nepriklausomybės dieną.

Likus keturiems mėnesiams iki lapkritį numatytų rinkimų, reperis nepranešė daugiau informacijos apie planuojamą rinkimų kampaniją. Į šią jo žinutę sureagavo šimtai tūkstančių tviterio vartotojų, nors daug jų abejojo, ar reperiui pavyks įgyvendinti šį savo planą, o kai kurie vadino tai viešųjų ryšių triuku.

K. Westo žmona Kim Kardashian pasidalijo jo žinute su JAV vėliavą vaizduojančiu jaustuku, o JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas parašė: „Turi visišką mano paramą!“

K. Westas, paskelbęs apie savo ketinimą kandidatuoti 2020 metų prezidento rinkimuose, gali susidurti su techniniais sunkumais, sekmadienį rašo leidinys „The USA Today“.

Reperiui jau nepavyks surinkti ir užregistruoti reikiamo skaičiaus jį palaikančių rinkėjų parašų tokiose valstijose kaip Meinas, Niujorkas, Teksasas, Šiaurės Karolina ir Naujoji Meksika, nes terminas parašų rinkimui ir registravimui baigėsi birželio 25 dieną.

Be to, keliose kitose didžiausiose valstijose šis terminas baigiasi liepos viduryje ar rugpjūčio pradžioje. Jei dainininkas nespės įregistruoti savo kandidatūros kokiose nors valstijose, tuomet jose jo pavardė tiesiog nebus nurodyta balsavimo biuleteniuose.

43-ejų K. Westas jau seniai išsiskyrė iš pramogų pasaulio atstovų, kurių dauguma laikosi kairųjų pažiūrų, garsiai išreikšdamas palaikymą D.Trumpui. 2018 metais Ovaliajame kabinete įvyko tete-a-tete prezidento ir reperio susitikimas, kurio metu K. Westas apkabino D. Trumpą ir jie abu pozavo prieš kameras – tai Baltųjų rūmų spaudos korpuse įvyksta nedažnai. Tais pačiais metais K. Westas skyrė ilgą monologą prezidentui, pareikšdamas, kad jį myli – daugelio demokratų ir kolegų menininkų apmaudui.

Visgi 2019 metais radijo kanalo „Apple Music“ laidos „Beats 1“ vedėjui Zane'ui Lowe duotame interviu K. Westas teigė, kad jo parama D. Trumpui tebuvo būdas suklaidinti demokratus ir paskelbė apie savo paties prezidentines ambicijas.

„Ateis laikas, kai būsiu JAV prezidentas ir prisiminsiu <...> bet kurį kūrėją, kuris nepajėgė kultūriškai suprasti, ką mes darome“, – pareiškė reperis. Nebuvo aišku, ką menininkas turėjo galvoje.

K. Westo pareiškimas paskelbtas praėjus kelioms dienoms po to, kai reperis, pastaraisiais metais pasukęs krikščionybės link, išleido naują dainą „Wash Us In the Blood“. Dainos vaizdo klipe rodomi kadrai iš neseniai vykusių antirasistinių protestų.

2018 metais dainininko žmona K. Kardashian užmezgė savo ryšius su Baltaisiais rūmais, išreiškusi paramą baudžiamosios sistemos reformai. Ji sėkmingai užsiėmė lobistine veikla – K. Kardashian pavyko įtikinti D. Trumpą suteikti malonę į septintą dešimtį įkopusiai moteriai, nuteistai už nesmurtinį nusikaltimą, susijusį su disponavimu narkotikais.

Jau kelias savaites D. Trumpas, kritikuojamas tiek dėl reakcijos į koronaviruso pandemiją, tiek į antirasistinius protestus, apklausose atsilieka nuo savo varžovo demokrato Joe Bideno. Nė vienas kandidatas į prezidento postą šių metų rinkimuose kol kas nesureagavo į K. Westo pareiškimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt