Veidai

2020.07.04 10:40

Su „Sostų karų“ sėkme užgriuvo ir depresija: Sophie Turner pasidalijo skaudžiais išgyvenimais

LRT.lt2020.07.04 10:40

Atvirai prabilusi apie savo psichologines problemas ir šešetą metų kankinančią depresiją „Sostų karų“ žvaigždė Sophie Turner sako, kad prie to labai prisidėjo socialiniame tinkle patiriamas spaudimas ir ten žarstoma kritika. Ji prisipažino, kad vienas neigiamas komentaras galėdavo lengvai išmušti ją iš vėžių.

24-erių britų aktorė prisipažįsta beprotiškai pasiilgstanti kultinio serialo „Sostų karai“ filmavimų aikštelės, kostiumų, scenografijos, kūrybinės komandos. „Jei galėčiau, grįžčiau ten nė nemirktelėjusi“, – prieš porą mėnesių duodama interviu „Elle“ patikino ji. Paklausta, kokį patarimą duotų sau praeityje, S. Turner atsakė, kad svarbiausia labiau rūpintis savo kūnu ir psichologine savijauta, praleisti daugiau laiko su draugais ir artimais žmonėmis.

Šiemet aktorės tikslas – užsiimti labdaringa veikla ir padėti Jungtinės Karalystės žmonės, turintiems psichologinių problemų. Aktorė įsitikinusi, kad kol kas trūksta vietų ir specialistų, galinčių padėti visiems, kuriems reikia pagalbos.

Ši problema aktorei tokia opi todėl, kad ji pati jau 6-7 metus kovoja su depresija. Būdama penkiolikos ji pradėjo vaidinti „Sostų karuose“, o serialas jai atnešė pasaulinę šlovę. Nepaisant to, laidoje „Dr Phil“ kalbėdama su jos vedėju, žymiu JAV psichologu ir laidų vedėju Philu McGraw, ji sakė, kad depresija užklupo drauge su „Sostų karus“ lydėjusia sėkme.

„Bręstant sulėtėjo medžiagų apykaita, tad priaugau šiek tiek svorio, turėjau ir paaugliškų spuogų. Visa tai neprasprūsdavo pro akis serialo žiūrovams. Jaučiau tam tikrą spaudimą socialiniuose tinkluose, kurie taip pat nemažai prisidėjo prie mano psichologinės būsenos.

Matydavau komentarus, kuriuose gerbėjai rašo, kad Sansai reikia numesti svorio, kad ji spuoguota, kad prastai vaidina. Galėjau pamatyti dešimt teigiamų komentarų ir į juos neatkreipti dėmesio, bet vienas prastas komentaras galėjo lengvai išmušti mane iš vėžių – rodos, tikėjau viskuo, ką rašė komentatoriai. Būdama septyniolikos susirgau depresija“, – kalbėjo aktorė.

Ji prisipažino, kad kai kuriomis dienomis ji negalėdavo prisiversti atsikelti iš lovos ar juo labiau išeiti iš namų. „Turėjau vieną draugę, kuriai pasipasakodavau, tačiau ir ji turėjo panašių problemų. Kartais tiesiog dviese būdavome užsidariusios namuose“, – prisiminė aktorė.

Slogi ir apatiška nuotaika, anot jos, kartais kišdavo koją ir filmavimo aikštelėje: „Kai kuriomis akimirkomis atrodydavo, kad tiesiog galvoju apie tai, kaip atsistoti, kokiu kampu pasisukti, kad atrodyčiau geriau, neišryškinčiau savo trūkumų. Tai kliudė mano kūrybiškumui.“

Ir nors ne kartą yra girdėjusi posakį, kad jai taip pasisekė, jog visos kitos daug atiduotų, kad tik atsidurtų S. Turner vietoje, pati aktorė teigė nemaniusi, jog buvo verta sėkmės ar liaupsių.

Dabar S. Turner teigia pamilusi save, o prie to labai prisidėjo jos antroji pusė – JAV atlikėjas, dainų autorius, aktorius Joe Jonas. „Jis kasdien sako, kad mane myli. Kai nuolat tai girdi ir pradedi tuo tikėti, pradedi ir pati save mylėti“, – apie mylimąjį kalbėjo S. Turner. Jiedu susitikinėja nuo 2016-ųjų, o praėjusių metų gegužę Las Vegase sumainė aukso žiedus.

Ir nors teigia save pamilusi, aktorė save vadina besistengiančia įtikti aplinkiniams: „Mano psichoterapeutė sako, kad esu ganėtinai pasyvi. Dažniausiai negalvoju apie tai, ko aš noriu, o laukiu, kol aplinkiniai išreikš savo pageidavimus. Man atrodo, kad jei elgsiuosi kitaip, būsiu nepriimta, atstumta.“

Apie savo problemas aktorė sakosi prabilusi todėl, kad nori padėti kitiems. „Kartą socialiniame tinkle sulaukiau žinutės, kad apie tai kalbu tik todėl, kad dabar taip madinga. Kad nemažai žinomų žmonių apie tai kalba. Kodėl tas žmogus nesusimąsto, kad tai ne mada – tiesiog daugybė žmonių tai išgyvena ir atėjo laikas, kai nebijo apie tai kalbėti, kai nori padėti ir ieško paguodos. Geriau atkreipti į šią problemą dėmesį nei apie ją tylėti“, – kalbėjo aktorė.

Taip pat skaitykite