Veidai

2020.06.29 17:37

Veganiškos mitybos besilaikančiam Vaidotui Valiukevičiui – keisčiausi klausimai apie maistą

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakarėja su Martynu Starkumi“, LRT.lt2020.06.29 17:37

Ar patekęs į negyvenamąją salą, kurioje nėra augalų, suvalgytų vištą? Tokio klausimo LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakarėja su Martynu Starkumi“ sulaukė grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius, daugiau nei prieš dešimtmetį tapęs veganu. M. Starkus jam parinko ir daugiau keistų klausimų, kurių sulaukia besilaikantys veganiškos mitybos principų.

Grupės „The Roop“ vokalistas ne kartą pasakojo, kad daugiau nei prieš dešimtmetį jo gyvenime įvyko tam tikras lūžis. Tuo metu jis buvo žinomas kaip atlikėjas Milano, tačiau prasidėjus finansinei krizei jo koncertų sumažėjo. Jis nusprendė palikti sceną ir ketino pradėti gyventi paprasto žmogaus gyvenimą.

Niekada nedirbęs jokioje kontoroje su draugų pagalba tapo naujai įkurtos įmonės, kuri užsiėmė vaizdo seminarų organizavimu bei pardavimu, direktoriumi. Pakeitė jis ir gyvenimo būdą – tapo veganu, visiškai nustojo vartoti alkoholį, nebesilankė vakarėliuose, nors ir anksčiau yra sakęs, kad niekada jų per daug ir nemėgo.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakarėja su Martynu Starkumi“ Vaidotas sulaukė daugybės keistų klausimų, kurių M. Starkaus teigimu, dažniausiai sulaukia veganai. Paklaustas, kodėl apskritai nusprendė tapti veganu, V. Valiukevičius sakė tiesiog supratęs, kad gali gyventi ir be gyvulinės kilmės produktų.

M. Starkus V. Valiukevičiaus pasiteiravo, ar jis nemano, kad ir augalams skauda, kai juos valgo. „Gali būti, tačiau jie neturi tokios centrinės nervų sistemos, kokią turi gyvūnai. Todėl renkuosi augalus“, – sakė Vaidotas.

O ar valgytų vištą, jei patektų į negyvenamąją salą, kurioje daugiau nieko valgomo nebūtų? „Be abejo. Veganizmas pirmiausia yra apie tai, kaip išgyventi. Jei aš galiu išgyventi be gyvūnų, aš tai ir darau, tačiau jei neturėčiau kito pasirinkimo, valgyčiau vištą“, – sakė Vaidotas.

Ar pasiilgsta mėsos skonio? Ar veganai nešioja skiriamuosius ženklus? Ar veganai gali būti stori? Ar gali valgyti žuvį? Šių ir kitų M. Starkaus klausimų laidoje sulaukė V. Valiukevičius. Jo atsakymai bei grupės „The Roop“ dainos – laidos „Vakarėja su Martynu Starkumi“ įraše.

Vaidotas Valiukevičius apie atšauktą „Euroviziją“: liūdėjome ne vieni – žmonės juk prarado darbus ir verslus